Porady

Porady

Porady przed zakupem - Jaki silnik wybrać?

Wybór dobrego silnika do wymarzonej łodzi jest kluczowym elementem udanych wypraw wodnych. Powinien być niezawodny w każdej sytuacji, która może przytrafić się na akwenie i przede wszystkim dostosowany do wybranego modelu jednostki pływającej. Honda Marine proponuje bardzo bogatą ofertę nowoczesnych 4-suwowych silników zaburtowych wyróżniających się wysokimi osiągami i przyspieszeniem oraz niskim zużycia paliwa, od małych przenośnych BF 2,3 po najnowszy model BF 250.

Porady przed zakupem - Nowa przygoda z łodzią motorową

Marzysz  o łodzi motorowej  - pierwszej, kolejnej…  Przed zakupem łódki i silnika, warto przemyśleć kilka zagadnień, by mieć pewność, że dokonałeś dobrej inwestycji.

Kilka naszych praktycznych wskazówek może Ci w tym pomóc:


Norma zużycia paliwa silnikow BF 30 D oraz BF 50 D

Często otrzymujemy pytania związane z koniecznością ustalenia eksploatacyjnych norm zużycia paliwa. Pytania te najczęściej dotyczą silników o mocy 30 i 50 KM. Niestety nie istnieją takie normy. Podstawowym powodem jest fakt, że wszystkie silniki są tzw. ogólnego stosowania, tzn. mogą być zastosowane po napędu różnych jednostek pływających.

Rok produkcji silników (zestawienie do 2006 r.)

Bardzo często otrzymujemy od Państwa pytania cyt. „czy możemy określić rok produkcji silnika po numerach seryjnych”. Pytania te dotyczą najczęściej silników używanych, zarówno z rynku krajowego jak również z importu. Pragniemy poinformować, że do 2007 roku na każdym silniku opuszczającym fabrykę znajdowała się bardzo trwała naklejka zawierająca pełne dane o produkcie.

Emisja hałasu silników zaburtowych

Poziom głośności określa norma EN ISO 14509. Wymogi, którym podlegają takie produkty, są zawarte w Dyrektywie 94/25/EC oraz 2003/44EC. Każdy producent silników jest zobowiązany załączać do silnika deklarację zgodności z tymi dyrektywami (w tym również m.in. z normą określającą dopuszczalny poziom emitowania hałasu. Do każdego naszego silnika taki dokument jest załączany.

S5 Box