Silnik zaburtowy Honda BF 350

Pierwszy silnik zaburtowy Honda V8

BF 350 - nowość Honda Marine na sezon 2024 jest pierwszym silnikiem zaburtowym Honda V8 stworzonym dla miłośników rekreacji i sportów motorowodnych marzących o ekscytujących prędkościach, imponującym przyspieszeniu, zdecydowanym pokonywaniu morskich fal przy bardzo łatwej obsłudze. Jest zaprojektowany i skonstruowany w taki sposób, by zapewnić maksymalną moc z jednoczesną znakomitą wydajnością paliwową (najbardziej oszczędne zużycie paliwa w tej klasie silników), ekscytującymi przyspieszeniami, komfortem obsługi i nowoczesnym designem o smukłej linii.

Najnowszy silnik V8 osiąga imponującą moc dzięki wysokiej wartości momentu obrotowego, zaś niski poziom wibracji i wyciszoną pracę zawdzięcza między innymi nowej konstrukcji wału korbowego.

Silnik zaburtowy Honda V8 BF 350

BF 350, jak wszystkie silniki zaburtowe Honda, jest przystosowany do zastosowania paliwa E10.


Imponująca moc, prędkość i przyspieszenie

Honda V8 BF 350 reprezentuje nową generację 4-suwowych silników zaburtowych Honda. Silnik o pojemności skokowej 4 952 cm3, mocy maksymalnej 350 KM jest wyposażony w szereg najbardziej nowoczesnych rozwiązań oraz patentów technicznych Honda i wyróżnia się imponującym przyspieszeniem. Tym samym zapewnia prawdziwą przyjemność pływania na dużych akwenach i rozwijania imponujących prędkości, które mogą podnieść poziom adrenaliny.

Funkcje i rozwiązania - nowe i innowacyjne

Konstrukcja silnika BF 350, oparta na renomowanej jakości Hondy, zapewnia idealną równowagę pomiędzy niezawodnością, wydajnością, praktyczną funkcjonalnością, poszanowaniem środowiska i luksusowym designem. Jest wyposażony w wiele rozwiązań technicznych - tych dokładnie sprawdzonych w praktyce w silnikach mniejszej mocy oraz nowych, innowacyjnych, by zapewnić jeszcze większy dreszczyk emocji i jeszcze więcej przyjemności z pasji do motorowodnej rekreacji.

VTEC - zmienne fazy rozrządu to funkcja popularnie stosowana w samochodach i silnikach zaburtowych Honda. Zapewnia dużą moc i bardzo dobre parametry środowiskowe. Dowiedz się więcej o VTEC. System ten przed wielu laty został opracowany przez Ikuo Kajitani z myślą o bolidach Formuły 1 i od tego czasu jest masowo stosowany w wielu innych silnikach marki Honda, w tym w silnikach zaburtowych Honda średniej i dużej mocy: BF 100, BF 150, BF 225, BF 250, BF 350.


Wspomaganie trymu - funkcja po raz pierwszy zastosowana w silnikach zaburtowych Honda. Obsługiwana na pilocie funkcja służy do automatycznego sterowania silnikiem. Sterując obrotami silnika i prędkością łodzi utrzymuje kąt trymu umożliwiając łatwiejsze i wygodniejsze sterowanie łodzią.

Posiada 3 konfigurowalne ustawienia wstępne, które automatycznie dostosowują ustawienie silnika, aby umożliwić wejście w ślizg, jednocześnie zmniejszając zużycie paliwa. Zintegrowany czujnik O2 dostosowuje zużycie paliwa na podstawie poziomu tlenu, optymalizując efektywność spalania. Zarówno wspomaganie trymu, jak i czujnik O2 zostały zaprojektowane tak, aby optymalizować zużycie paliwa bez zmniejszania wydajności silnika.


Tempomat - utrzymanie stałych obrotów silnika lub prędkości łodzi podczas rejsu. W silniku BF 350 funkcja ta steruje prędkością obrotową silnika w szerszym zakresie zapewniając jeszcze większy komfort sterowania łodzią.


Tilt Limit - funkcja oznaczająca ograniczenie przechyłu. Ma domyślnie ustawiony kąt trymu w celu uniknięcia trymowania silnika podczas dokowania. Po jej włączeniu silnik automatycznie ustawia się pod ustawionym kątem, aby uniknąć zarysowania łodzi lub silnika. Pełne przechylenie jest możliwe po dwukrotnym wciśnięciu przycisku.


BLAST™ (Boosted Low Speed Torque) - unikalny patent Honda zapewnia znaczne zwiększenie mocy i momentu obrotowego silnika w zakresie niskich obrotów, a w konsekwencji - uzyskanie lepszego przyspieszenia przy niskiej prędkości, np. przy wyjściu łodzi w ślizg. Dowiedz się więcej o BLAST


Tryb ECOmo  - ten patent Honda zapewnia maksymalnie oszczędne zużycie paliwa i wpływa na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych łodzi. Więcej informacji o ECOmo


PGM-FI - układ sekwencyjnego, programowanego wtrysku paliwa sterowany modułem zapłonu PGM-IG. Współpracując z BLAST™ oraz ECOmo, zapewnia bardzo dobre przyspieszenie i płynne rozwijanie mocy w całym zakresie obrotów przy wykorzystaniu każdej kropli paliwa.  Więcej informacji o PGM-FI.

Alternator dużej pojemności - w BF 350 zastosowano alternator o pojemności 12 V - 93 A, który zapewnia ładowanie akumulatora 70A. To rozwiązanie zmniejsza ryzyko wyczerpania się akumulatora podczas rejsu. Dodatkowo, BF 350 jest wyposażony w układ ładowania na biegu jałowym, który zwiększa obroty silnika w celu zwiększenia wydajności ładowania w przypadku większego obciążenia elektrycznego silnika.

Nowa manetka - BF 350 jest wyposażony w manetkę o ergonomicznym kształcie co zapewnia jeszcze większy komfort sterowania łodzią. Posiada intuicyjny, wielofunkcyjny panel z 5 przyciskami oraz dobrze widoczny wskaźnik pozycji neutralnej. Uwzględniając technologię iST (inteligentna zmiana biegów i ustawienia przepustnicy), użytkownicy BF 350 mają też możliwość elektronicznego sterowania więcej niż jednym silnikiem za pomocą jednej dźwigni, co zapewnia łatwą kontrolę motorówki i przyjemnie płynne pływanie.

NMEA 2000 - silnik BF 350 jest kompatybilny z systemem NMEA 2000, który umożliwia utworzenie sieci komunikacji pomiędzy urządzeniami elektronicznymi różnych producentów, głównie instrumentów stosowanych w nawigacji morskiej. Więcej informacji o NMEA 2000.


Nowoczesna sylwetka

Silnik zaburtowy nowej generacji Honda BF 350 reprezentuje również unowocześnioną sylwetkę o smukłej linii nawiązując w ten sposób wizualnie do kształtu fal morskich. Kształt i kolorystyka BF 350 jest „skrojona” idealnie do luksusowych łodzi i jachtów motorowodnych, by zaspokoić estetyczne oczekiwania najbardziej wymagających miłośników rekreacji motorowodnej na wysokim poziomie. Luksusowy design podkreśla wytłoczone trójwymiarowe chromowane logo i wykończenia.

Silnik zaburtowy Honda V8 BF 350 silver white


DANE TECHNICZNE

Model BF 350
Cylindry V8 / OHC
32 zawory V-TEC
Poj. skokowa 4.952 cm3
Średnica x skok tłoka (mm) 89 x 99.5
Obr. max 5.000 - 6.000
Moc max. KM 350
Chłodzenie wodne
Zasilanie PGM-FI
Zapłon PGM-IG
Rozruch elektryczny
Przełożenie 1.79
Moc alternatora 93 A
Ładowanie akumulatora 70 A
Standard NMEA 2000® TAK
VTEC™ TAK
BLAST™ TAK
ECOmo TAK
Wspomaganie trymu TAK
Tempomat TAK
Tilt Limit TAK
Podnoszenie i regulacja Power trim & Tilt
Wysokość pawęży (mm) X - 635 / U - 762
Ciężar (kg) X- 355 / U - 360
Silniki Honda Marine

promocja

OKAZJE Z OUTLETU HM:

 • Silnik Honda BF8DK2SHU


  Fabrycznie nowy z roku produkcji 2020, w oryginalnym opakowaniu. Możliwość zamówienia i odbioru u dowolnego Dealera Honda Marine.

  Cena wyprzedażowa: 9 265,00 zł. brutto

  Więcej informacji...

  Silnik Honda BF15DK2LHU


  Fabrycznie nowy z roku produkcji 2019, w oryginalnym opakowaniu. Możliwość zamówienia i odbioru u dowolnego Dealera Honda Marine.

  Cena wyprzedażowa: 12 776,00 zł. brutto

  Więcej informacji...

   Sprawdź aktualną dostępność oraz inne promocje w cenniku silników

S5 Box