Porady
Porady przed zakupem - Nowa przygoda z łodzią motorową

Marzysz  o łodzi motorowej  - pierwszej, kolejnej…  Przed zakupem łódki i silnika, warto przemyśleć kilka zagadnień, by mieć pewność, że dokonałeś dobrej inwestycji.

Kilka naszych praktycznych wskazówek może Ci w tym pomóc:


  • Jaki jest cel posiadania łodzi motorowej? Wędkowanie, rekreacja z przyjaciółmi czy rodziną, wędrówki po wodnych szlakach, sporty wodne? Gdzie będzie stacjonować - w garażu czy w mniejscu wypoczynku?Od tego zależy wybór jednostki pływającej, a następnie modelu silnika zaburtowego. W naszej ofercie możesz sprawdzić, która jednostka pływająca odpowiada Twoim potrzebom - proponujemy serię łodzi Mazury otwartopokładowych, kabinowych, typu Pilothouse, Walkaround, Camping Cruiser czy Sport oraz łodzie hybrydowe BRIG w wersjach EAGLE, FALCON - Sport i Deluxe, NAVIGATOR.

Nasi specjaliści z autoryzowanych salonów Honda Marine doradzą najtrafniejszy wybór łódki i silnika

  • Skonsultuj swoją koncepcję inwestycji z bardziej doświadczonym „wodniakiem” i autoryzowanym sprzedawcą
  • Sprawdź czy wypatrzona łódź posiada wymaganą deklarację CE i prawidłowe oznaczenia wyrobu
  • Czy masz już odpowiedni patent sternika motorowodnego? Nie jest potrzebny tylko do łodzi napędzanej silnikiem do 10 kW
  • Po zakupie łodzi - poproś specjalistę o dobór odpowiedniego modelu silnika, jego osprzętu, zapytaj o sugestie
  • Nie instaluj silnika sam, zwłaszcza gdy nie masz w tym doświadczenia i nie powierzaj tej czynności osobom / firmom  nie posiadającym autoryzacji. Warto też dokładnie zapoznać się z warunkami gwarancji. Ewentualne błędy mogą sporo kosztować
  • Czy będziesz holować łodź w miejsca wodnej rekreacji? Jeśli tak, to trzeba sprawdzić dopuszczalną masę całkowitą (DMC) przyczepy podłodziowej (maksymalny ciężar przyczepy z łodzią) i czy samochód może holować taką przyczepę. Warto pamiętać, że w przypadku prawa jazdy kat. B suma DMC przyczepy z łódką i auta nie może przekraczać 3,5 t. Warto też pamiętać, że łączna wartość DMC przyczepy i DMC samochodu (wartości podane w dowodach rejestracyjnych) poniżej lub równa 3,5 t uprawnia do poruszania się po drogach publicznych bez dodatkowego rejestratora opłat viaTOLL.


Zapraszamy do naszych salonów sprzedaży!

Oferta

OKAZJE Z OUTLETU HM:

  • AKTUALNIE NIE MA ŻADNYCH SILNIKÓW W WYPRZEDAŻY.    Sprawdź aktualną dostępność oraz promocje w cenniku silników

S5 Box