Porady

Początek jesieni to jeszcze nie koniec sezonu, ale warto zacząć myśleć o przygotowaniu swojego silnika zaburtowego do „zimowania”. Miłośników wodnych przygód, którzy wiedzą, że ich sezon już się zakończył, zachęcamy już teraz do wykonania posezonowego przeglądu technicznego silnika i przygotowania go do bezproblemowego rozpoczęcia nowego sezonu.Należy pamiętać też, że w przypadku silników będących w okresie gwarancyjnym, wykonanie przeglądu po zakończeniu sezonu jest warunkiem jej obowiązywania!

Dlaczego lepiej jest wykonać przegląd techniczny po, a nie tuż przed sezonem? Powodów jest kilka.

Niezależnie od wieku silnika zaburtowego, przegląd techniczny jest zalecany zawsze po zakończeniu sezonu, ponieważ tylko w takim przypadku możemy szybko zweryfikować aktualny stan techniczny silnika. Najlepszym przykładem może być chociażby fakt, że przekładnia każdego silnika zaburtowego pracuje pod wodą i w przypadku powstania jakiejkolwiek nieszczelności odłożenie naprawy do wiosny będzie oznaczało konieczność wymiany wielu skorodowanych  elementów.

Wczesna diagnoza pozwala zazwyczaj zmniejszyć ilość elementów wymagających wymiany i radykalnie ograniczyć koszt ewentualnej naprawy. Kolejnym, praktycznym argumentem za tym terminem jest uniknięcie na wiosnę długich kolejek w serwisie, który podczas pierwszych, ciepłych i słonecznych dni jest obłożony nagłym napływem zleceń….

Jakie elementy silnika i kiedy należy kontrolować? Zobacz przykładowe tabele najpopularniejszych, przenośnych silników małej mocy, w których są wymienione czynności serwisowe.

 

Oferta

promocja

OKAZJE Z OUTLETU HM:

 • Silnik Honda BF8DK2SHU


  Fabrycznie nowy z roku produkcji 2020, w oryginalnym opakowaniu. Możliwość zamówienia i odbioru u dowolnego Dealera Honda Marine.

  Cena wyprzedażowa: 9 265,00 zł. brutto

  Więcej informacji...

  Silnik Honda BF15DK2LHU


  Fabrycznie nowy z roku produkcji 2019, w oryginalnym opakowaniu. Możliwość zamówienia i odbioru u dowolnego Dealera Honda Marine.

  Cena wyprzedażowa: 12 776,00 zł. brutto

  Więcej informacji...

   Sprawdź aktualną dostępność oraz inne promocje w cenniku silników

S5 Box