Porady

Początek jesieni to jeszcze nie koniec sezonu, ale warto zacząć myśleć o przygotowaniu swojego silnika zaburtowego do „zimowania”. Miłośników wodnych przygód, którzy wiedzą, że ich sezon już się zakończył, zachęcamy już teraz do wykonania posezonowego przeglądu technicznego silnika i przygotowania go do bezproblemowego rozpoczęcia nowego sezonu.Należy pamiętać też, że w przypadku silników będących w okresie gwarancyjnym, wykonanie przeglądu po zakończeniu sezonu jest warunkiem jej obowiązywania!

Dlaczego lepiej jest wykonać przegląd techniczny po, a nie tuż przed sezonem? Powodów jest kilka.

Niezależnie od wieku silnika zaburtowego, przegląd techniczny jest zalecany zawsze po zakończeniu sezonu, ponieważ tylko w takim przypadku możemy szybko zweryfikować aktualny stan techniczny silnika. Najlepszym przykładem może być chociażby fakt, że przekładnia każdego silnika zaburtowego pracuje pod wodą i w przypadku powstania jakiejkolwiek nieszczelności odłożenie naprawy do wiosny będzie oznaczało konieczność wymiany wielu skorodowanych  elementów.

Wczesna diagnoza pozwala zazwyczaj zmniejszyć ilość elementów wymagających wymiany i radykalnie ograniczyć koszt ewentualnej naprawy. Kolejnym, praktycznym argumentem za tym terminem jest uniknięcie na wiosnę długich kolejek w serwisie, który podczas pierwszych, ciepłych i słonecznych dni jest obłożony nagłym napływem zleceń….

Jakie elementy silnika i kiedy należy kontrolować? Zobacz przykładowe tabele najpopularniejszych, przenośnych silników małej mocy, w których są wymienione czynności serwisowe.

 

Oferta

OKAZJE Z OUTLETU HM:

  • AKTUALNIE NIE MA ŻADNYCH SILNIKÓW W WYPRZEDAŻY.    Sprawdź aktualną dostępność oraz promocje w cenniku silników

S5 Box