Porady
Porady przed zakupem - Jaki silnik wybrać?

Wybór dobrego silnika do wymarzonej łodzi jest kluczowym elementem udanych wypraw wodnych. Powinien być niezawodny w każdej sytuacji, która może przytrafić się na akwenie i przede wszystkim dostosowany do wybranego modelu jednostki pływającej. Honda Marine proponuje bardzo bogatą ofertę nowoczesnych 4-suwowych silników zaburtowych wyróżniających się wysokimi osiągami i przyspieszeniem oraz niskim zużycia paliwa, od małych przenośnych BF 2,3 po najnowszy model BF 250.Silniki zaburtowe Honda Marine są zabezpieczone wielowarstwową powłoką antykorozyjną i zależnie od modelu, wyposażone w liczne praktyczne i sprawdzone innowacje techniczne, np.: system BLAST, ECOmo/Lean Burn Feedback, system zmiennych faz rozrządu VTEC, sieć NMEA2000.

Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru silnika?

 • Długość kolumny - powinna być dopasowana do łodzi. Najczęściej spotykane kryteria to S, L i X
 • Rodzaj sterowania - ręczny lub zdalny, możliwy w łodziach bez lub z konsolą oraz w  łodziach żaglowych, w których występują różne rodzaje sterowania i napędu
 • Rodzaj rozruchu - ręczny lub elektryczny i ręczny lub w większych mocach tylko elektryczny. Najbardziej niezawodnym i wygodnym rozwiązaniem jest jest rozruch ręczny i elektryczny dostępny w silnikach od BF 8 do BF 20
 • Wydajność układu ładowania akumulatora - to warunek wygodnego, bezpiecznego spędzania wolnego czasu lub wędkowania. Zapewnia zasilanie pokładowych odbiorników elektrycznych, w tym oświetlenia, echosond.itd. Silniki Honda począwszy od BF 5 są wyposażone w układy ładowania akumulatora z regulatorem napięcia od 3A/12V, BF8 do BF  20 - 6A lub 12A/12V (w zależności od wersji) oraz bardzo wydajne układy aż do 60A/12V w przypadku silników większej mocy. Informacje na ten temat podane są w cenniku silników oraz w danych technicznych każdego modelu.
 • Śruby napędowe - duży wybór zapewnia możliwość odpowiedniej konfiguracji zestawu łodź/silnik do  przeznaczenia i obciążenia w celu uzyskania optymalnego zachowania na wodzie, np. przyspieszenia, możliwej do uzyskania prędkości maksymalnej, zwiększenia uciągu, poprawy manewrowości czy uzyskania najniższego zużycia paliwa, itp.


Zapytaj naszego autoryzowanego sprzedawcę, który silnik i w jakiej konfiguracji będzie najbardziej odpowiedni do Twojej łódki i najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

Oferta

promocja

OKAZJE Z OUTLETU HM:

 • Silnik Honda BF8DK2SHU


  Fabrycznie nowy z roku produkcji 2020, w oryginalnym opakowaniu. Możliwość zamówienia i odbioru u dowolnego Dealera Honda Marine.

  Cena wyprzedażowa: 9 265,00 zł. brutto

  Więcej informacji...

  Silnik Honda BF15DK2LHU


  Fabrycznie nowy z roku produkcji 2019, w oryginalnym opakowaniu. Możliwość zamówienia i odbioru u dowolnego Dealera Honda Marine.

  Cena wyprzedażowa: 12 776,00 zł. brutto

  Więcej informacji...

   Sprawdź aktualną dostępność oraz inne promocje w cenniku silników

S5 Box