Aktualności

Topniejąca pokrywa śnieżna i lodowa, temperatura powietrza szybująca powyżej zera to oczywiste sygnały nadchodzącej wiosny i początku nowego sezonu motorowodnego. Przełom lutego i marca to ostatnia chwila, by na poważnie do tego sezonu się przygotować, czyli sprawdzić sprzęt, w tym łodzie i silniki zaburtowe. Jeśli nie zdążyliście do tej pory wykonać posezonowego przeglądu silników, to warto się pospieszyć i już dziś zarezerwować termin w Autoryzowanym Punkcie Serwisowym

Pomocnym narzędziem jest Instrukcja Obsługi silnika, w której znajdują się zalecenia producenta wraz ze wskazaniem częstotliwości konserwacji poszczególnych materiałów eksploatacyjnych i części.Silnik gotowy do nowego sezonu to ten, który po sezonie został przepłukany czystą wodą, i w którym wymieniono olej silnikowy i w spodzinie, filtr oleju i paliwa, sprawdzono wirnik pompy wodnej (nie dotyczy silnika Honda BF 2.3), działanie śruby napędowej, anody, świecę zapłonową oraz zadbano o smarowanie powierzchni zewnętrznych i punktów smarnych. Ponadto warto pamiętać, by raz w roku w Autoryzowanym Punkcie Serwisowym dokonać kontroli paska rozrządu, wyregulować luz zaworowy, sprawdzić termostat, odpowietrznik skrzyni korbowej. Co 2 lata należy sprawdzać i w razie konieczności wymienić przewody paliwowe (muszą być wymienione zawsze w przypadku śladów wycieku lub zniszczenia przewodów), a co 3 lata – wyregulować cięgno zmiany biegów.


Szukasz nowego silnika zaburtowego?

W naszej ofercie Honda Marine znajdziesz bardzo szeroki wybór silników zaburtowych Honda od najmniejszych BF 2.3 po super nowoczesne silniki dużej mocy BF 250, w tym wyjątkowo bogaty wybór najpopularniejszych modeli - po 12 wersji BF 8, BF 10, BF 15 i aż 18 wersji BF 20, które są idealnym napędem także pontonów składanych HonWave.Miłośników rekreacji czy sportów wodnych z nutą adrenaliny zapraszamy do outletu, gdzie jeszcze można nabyć w wyjątkowo okazyjnej cenie silniki dużej mocy Honda V6 DBW - BF 200 (200 KM), BF 225 (225KM), BF 250 (250 KM) oraz BF 135 AK2 LU z promocyjnym pakietem wyposażenia w cenie silnika (komplet pięciu białych zegarów: obrotomierz z licznikiem motogodzin, prędkościomierz, wskaźnik trymu, napięcia, poziomu paliwa, boczną manetkę zewnętrzną, śrubę aluminiową).

Jeśli w tym sezonie rozpoczynasz przygodę motorowodną – zapoznaj się z praktycznymi poradami naszego eksperta dotyczącymi wyboru silnika oraz wyboru łodzi.Z decyzją zakupową nie należy zwlekać. Własna łódź motorowa jest niczym wyspa pływająca z dala od innych ludzi i zapewniająca bezpieczną przestrzeń wypoczynkową podczas trwającej nadal epidemii. Zainteresowanie aktualną ofertą silników zaburtowych Honda wzrasta z każdym tygodniem, a wskutek epidemii należy spodziewać się opóźnień w dostawach nowo wyprodukowanych silników.

Oferta

OKAZJE Z OUTLETU HM:

  • AKTUALNIE NIE MA ŻADNYCH SILNIKÓW W WYPRZEDAŻY.    Sprawdź aktualną dostępność oraz promocje w cenniku silników

S5 Box