Aktualności

Aktualności

Już są! Miło nam poinformować, że nasza oferta powiększyła się o silniki z systemem sterowania przepustnicą gazu i biegów niewymagającą zastosowania cięgien tzw. Drive By Wire (DBW). Rozwiązanie to jest dostępne w silnikach BF 175 / 200 / 225 / 250. System ten umożliwia uproszczony montaż oraz, co najważniejsze, rozbudowę pokładowego systemu komunikacji NMEA 2000 umożliwiającą współpracę wielu innych akcesoriów.

PGM-FI™ - elektroniczny układ zapłonu, system zmiennych faz rozrządu VTEC™, BLAST™, ECOmo™, NMEA2000 czy system Power Thrust to przykłady licznych innowacji technicznych, które zapewniają użytkownikom silników zaburtowych Honda czystą radość z wodnego relaksu, a osobom zawodowo związanym z pracą na wodzie także komfort i zaufanie do ich niezawodności. Dopełnieniem tej jakości bez kompromisów jest ochrona antykorozyjna silników, dzięki której każdy silnik zaburtowy Honda w dobrej kondycji pływa przez wiele, wiele lat.

Prędkość, moc, niezawodność oraz imponujące przyspieszenia to tylko główne cechy silników zaburtowych Honda, dzięki którym ich użytkownicy nieustannie czerpią przyjemność z pływania łodzią żaglową lub motorową niezależnie od tego czy jest to forma rekreacji, czy obowiązek zawodowy.

Honda to marka znana z nowoczesnych technologii, która od samego początku patrzy w przyszłość.  Silniki zaburtowe Honda, wyprzedzając rynek i wyznaczając trendy w branży, nie tylko wyróżniają się najlepszą jakością i innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi, ale także są kompatybilne z najnowszymi światowymi osiągnięciami zapewniającymi komfort i bezpeczeństwo użytkowników.

ECOmo™ czyli Economy Controlled Motor to kolejne innowacyjne rozwiązanie opracowane przez koncern Honda, które, wraz z technologią BLAST™  i  PGM-FI™,  zapewnia bardzo wysoką wydajność silników przy jednoczesnym obniżeniu zużycia paliwa i poziomu emisji spalin. W efekcie udoskonala jakość pływania na łodzi motorowodnej, wpływa na zmniejsze kosztów paliwa oraz sprawia, że przyjemność prowadzenia łodzi jest jednocześnie bardziej przyjazna dla środowiska.

BLAST™ - Boosted Low Speed Torque – to unikalna technologia opracowana przez koncern  Honda, która zrewolucjonizowała branżę motorowodną i wyznaczyła kierunek rozwoju silników zaburtowych nowej generacji. Zapewnia znaczne zwiększenie mocy i momentu obrotowego silnika w zakresie niskich obrotów, a w konsekwencji – uzyskanie lepszego przyspieszenia przy niskiej prędkości, np. przy wyjściu łodzi w ślizg. Współdziałając z systemami ECOmo i PGM-FI, umożliwia optymalne dopasowanie składu mieszanki paliwowo-powietrznej i momentu zapłonu w zależności od stopnia obciążenia silnika. Wpływa także na znaczną oszczędność paliwa w przypadku stałych prędkości marszowych.

VTEC

Niepowtarzalna jakość silników zaburtowych Honda jest efektem inteligentnej konstrukcji zawierającej wiele innowacyjnych i sprawdzonych w praktyce rozwiązań Honda. Jednym z nich jest VTEC™ Variable Valve Timing and Lift Electronic Control - system zmiennych faz rozrządu poprawiający  elastyczność silnika w całym zakresie obrotów. Układ VTEC™ zapewnia dużą dawkę emocji podczas każdego rejsu!

Praktyczny przewodnik techniczny silników zaburtowych

4-suwowe silniki zaburtowe Honda znane są wysokiej jakości, niezawodności i długiej żywotności. Ich nowoczesna i przyjazna dla otoczenia konstrukcja od samego początku, czyli lat 60. XX w., wyznacza światowe trendy w branży motorowodnej. Wdrażane innowacyjne rozwiązania techniczne opatentowane przez Honda przesuwają granice możliwości zapewniając użytkownikom 100% przyjemności spędzania wolnego czasu lub pracy na wodzie. Jedną z tych innowacji jest PGM-FI.

Już wkrótce silniki V6 o mocy 200/225/250 KM w kolorze białym

Z końcem bieżącego roku w naszej ofercie będą dostępne najnowsze wersje silników zaburtowych Honda BF 200, BF 225 i BF 250 DBW w dwóch opcjach kolorystycznych: srebrne i białe. Czy kolor ma znaczenie? Dla wielu, estetyka, design i spójność linii kolorystycznej z jednostką pływającą są równie istotne co innowacyjne rozwiązania techniczne. A liczy się 100% zadowolenie z posiadanej łodzi motorowodnej!

Przegląd techniczny silnika zaburtowego

Początek jesieni to jeszcze nie koniec sezonu, ale warto zacząć myśleć o przygotowaniu swojego silnika zaburtowego do „zimowania”. Miłośników wodnych przygód, którzy wiedzą, że ich sezon już się zakończył, zachęcamy już teraz do wykonania posezonowego przeglądu technicznego silnika i przygotowania go do bezproblemowego rozpoczęcia nowego sezonu.

Honda BF15 DH

Silnik zaburtowy Honda BF 15  - moc maks. 15 KM – zajął 1. miejsce ex aequo z silnikiem Mercury F15MH w teście przeprowadzonym przez „boote Magazine” – jedno z najważniejszych w Europie czasopism w branży żeglarskiej i łodzi motorowych.

Miło nam poinformować, że na przyszły sezon wprowadzamy do oferty silniki z systemem sterowania bez cięgien tzw. Drive By Wire (DBW). Od końca tego roku dostępne będą modele o mocach 175, 200, 225 i 250 KM. Na tym nie koniec dobrych wiadomości – silniki BF200, BF225 i BF250 będzie można zamówić w kolorze białym!

Lato trwa. Do zamknięcia sezonu na wodzie jeszcze daleko. Jeśli pływasz na różnych akwenach, masz jednostkę pływającą o długości 2,7 do 8,5 m i planujesz zakup nowego silnika – rozważ przenośny, niezawodny 4-suwowy silnik zaburtowy Honda BF 20. W naszej ofercie znajdziesz szeroki  wybór aż 16 wersji  tego silnika: BF 20 DK2 SHU / LHU z rozrusznikiem ręcznym oraz wersje SHSU / LHSU / SRU / LRU z bardzo wygodnym rozrusznikiem elektrycznym i ręcznym. Ich bardzo mocna przekladnia jest przystosowana do pracy z czterołopatowymi śrubami Power Thrust.

30 czerwca 2019r. z przyjemnością wręczyliśmy nasze nagrody zwycięzcom XIII Mistrzostw Polski Ochotniczych Straży Pożarnych w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym. Mistrz Polski 2019 w Klasyfikacji Generalnej – załoga OSP Licheń Stary, woj. wielkopolskie – otrzymała silnik zaburtowy Honda BF 20 LHU, najlepsza załoga na silniku Honda – OSP Krzywiń, woj. wielkopolskie – otrzymała agregat prądotwórczy Honda EU22i, a zwycięzcy naszej Konkurencji Specjalnej Water Fighters – OSP Dobrzyków, woj. mazowieckie, oraz Najlepsza Załoga Kobieca Mistrzostw – OSP Licheń Stary "MALINY", w nagrodę za świetne wyniki otrzymali elektryczną pompę zatapialną ze stali nierdzewnej Aries Pump WA BEST ONE MA.

Już za tydzień, 28 czerwca 2019r., zaczynają się Mistrzostwa Polski OSP w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym. Wraz z organizatorem Mistrzostw, Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz załogami strażaków-ratowników, którzy licznie zjadą z całej Polski, serdecznie wszystkich zapraszamy do Lichenia Starego na to wyjątkowe, sportowe wydarzenie i do kibicowania strażakom ochotnikom, którzy zawsze jako pierwsi są w miejscach zdarzeń i jako pierwsi niosą pomoc.

Jak najprzyjemniej spędzić upalne wakacje? Na wodnej rekreacji! Najlepiej na łodzi z silnikiem zaburtowym Honda BF 100. Moc maksymalna 100 kM / 5 000-6 000 obr./min. Pojemność 1 496 cm3. głowica z układem zmiennych faz rozrządu V-TEC i układem Lift Electronic Control, które zapewniają przyspieszenie w całym zakresie obrotów silnika oraz błyskawiczne uzyskanie mocy w każdej chwili. Rewolucyjna technologia BLAST® - dzięki której łódź bardzo łatwo wchodzi w ślizg i błyskawicznie osiąga prędkość maksymalną, technologia Honda ECOmo,  wielopunktowy sekwencyjny programowany wtrysk paliwa PGM-FI, sieć pokładowej komunikacji elektronicznej NMEA 2000®. To niektóre z innowacyjnych rozwiązań zastosowanych w kompaktowej konstrukcji silnika zaburtowego Honda BF 100.

W sobotę zakończyła się kolejna edycja  Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych KIELCE IFRE-EXPO. Dziękujemy wszystkim za odwiedzenie naszego stoiska i zainteresowanie naszą ofertą motopomp Honda i Aries Pump, agregatów prądotwórczych i silników zaburtowych.

Zapraszamy na nasze stoisko nr 32 w hali F na Międzynarodowych Targach Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych KIELCE IFRE-EXPO w 2019.

Już za tydzień, 6 czerwca br. rozpoczyna się jedno z największych spotkań środowiska straży pożarnej, OSP i służb ratowniczych – Międzynarodowe Targi IFRE-EXPO 2019! My także tam będziemy i serdecznie Państwa zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska nr 32 w hali F, na którym zaprezentujemy wybrane modele silników zaburtowych, a także agregaty prądotwórcze   i motopompy. Na stoisku odbędzie się także PREMIERA I POKAZ NOWOŚCI w naszej ofercie: Aries Pump – elektrycznych pomp zatapialnych japońskiego producenta!

Prawdziwa przyjemność spędzania czolnego czasu na fali to synteza bezpieczeństwa, płynnego przyspieszania, poczucia komfortu i przede wszystkich niezawodnej, innowacyjnej techniki. Jednym słowem Honda BF 15 i BF 20 dostępne w 12 wersjach w przypadku BF15  oraz 16 wersjach BF20. Sprawdź nasz cennik, ponieważ silniki BF20 Dk2 SRTU/LRT jeszcze są w promocji!


Honda BF 8 i BF 10 - rodzina silników dwucylindrowych wyposażonych w rozwiązania ułatwiające użytkowanie: kolektor dolotowy powietrza zabezpieczający przez bryzgami wody, cyfrowy zapłon, wydajny 6 lub 12-amperowy układ ładowania akumulatora, ręczne lub automatyczne ssanie, w wersjach z rozrusznikiem elektrycznym, dodatkowo rozrusznik ręczny, rozbudowany system zabezpieczeń, oporownik rączki gazu i kolumny. Aż 24 wersje umożliwiają dopasowanie do każdej łodzi i nie wymagają patentu.

28 – 30 czerwca 2019 r. w Licheniu Starym szykuje się weekend pełen sportowych emocji, widowiskowych i zapierających dech wyścigów w slalomie łodzi motorowych oraz dobrej zabawy dla całych rodzin! Już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy na kolejne Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym, którym tradycyjnie towarzyszymy jako partner strategiczny.

Ekologiczny 4-suwowy silnik zaburtowy Honda BF5DH SHNU lub LHNU  o pojemności skokowej 127 cm3 i mocy maksymalnej 5KM przy maks. obrotach 4.500 - 5.500/min jest idealnym towarzyszem wypraw wędkarskich i żeglarskich oraz do uprawiania sportów motowodnych. Łatwy w obsłudze, niezawodny, przeznaczony do pływania do wodach płytkich i głębokich, wyposażony w zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem silnika znajdującego się na biegu, jest też dobrym wyborem do rozpoczęcia przygody z silnikami zaburtowymi.

Od początku marca do końca 2019 roku wszystkie silniki zaburtowe Honda dostępne u naszych Autoryzowanych Dilerów  objęte są wygodnym i korzystnym dla kupującego systemie ratalnym 0% - bez prowizji, bez wpłaty wstępnej i bez odsetek!

Jeśli marzą Ci się wakacje z adrenaliną, lubisz dynamiczne przyspieszenie, duże prędkości i siganie poza horyzont, to z pewnością Twoje marzenia spełni silnik nowej generacji Honda BF 150, którego 2 modele możesz mieć w wyjątkowo atrakcyjnej cenie!

Honda BF 150 (150 KM)  to idealny silnik zaburtowy do szerokiej gamy łodzi rekreacyjnych jak i łodzi użytkowanych przez osoby związane z wodą zawodowo. Teraz, dwa modele tego silnika BF 150 AK2 LU oraz BF 150 AK2 LU są dostępne w PROMOCYJNEJ CENIE!

S5 Box