Aktualności

Aktualności

Październik i listopad to czas, w którym drapieżne szczupaki, sandacze i okonie intensywnie żerują w celu zwiększenia tkanki tłuszczowej, która jest im potrzebna do przetrwania zimy. Dlatego jesienne wypady na ryby mogą dać wiele satysfakcji, zwłaszcza gdy wśród zdobyczy znajdą się duże okazy.

W dniu 29 sierpnia 2020 r., w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej Gassy odbyła się uroczystość przyjęcia do użytkowania ratowniczej łodzi motorowej CONTRA 450 z silnikiem zaburtowym Honda BF 50 i przyczepą podłodziową.

Nasza oferta silników zaburtowych Honda wzbogaciła się o wersję BF 20 DK2 LHGU, czyli BF 20  wyposażony w gazowy siłownik wspomagający podnoszenie na płyciznach. Tym samym najbardziej liczna rodzina popularnych silników BF 20 zapewnia jeszcze bardziej precyzyjny wybór tego silnika adekwatnie do indywidualnych potrzeb miłośników motorowodniactwa, czyli BF 20 podnoszony ręcznie, z gazowym siłownikiem wspomagającym podnoszenie na płyciznach, wersje ze sterowaniem rumplem, wersje ze zdalnym sterowaniem z podnoszeniem ręcznym lub z Power Tilt – za pomocą układu hydraulicznego.

Sezon wakacyjno-urlopowy jeszcze trwa, a upalny sierpień mile zaskoczył wielu wczasowiczów. Korzystajmy z uroków wolnego czasu, pięknej pogody i  motorowodnych szaleństw, ale zgodnie z zasadami FAIR PLAY, pamiętając o obowiązujących na jeziorach strefach ciszy oraz wszystkich osobach spędzających czas nad wodą. Chcąc docisnąć gazu i poślizgać się na falach wybierajmy takie miejsca, w których fale wytworzone przez motorówkę nie będą stanowić zagrożenia dla osób kapiących się w akwenie.

Jeziora w tym roku są jednym z najbardziej popularnych miejsc wakacyjno-urlopowych ucieczek od codzienności. Wolny czas spędzany nad jeziorem z łódką lub pontonem z silnikiem zaburtowym nabiera dodatkowych kolorów...

Jeszcze tego lata możesz popływać łodzią motorowodną z nowoczesnym i niezawodnym silnikiem V6 Honda DBW! BF 200 D XDU DBW oraz BF 225 D XDU DBW są teraz dostępne w bardzo atrakcyjnej promocji cenowej! Zapraszamy do kontaktu z naszymi Autoryzowanymi Centrami Honda Marine!

Z każdym letnim sezonem grono wędkarzy, żeglarzy i motorowodniaków powiększa się o nowych pasjonatów, którzy szukają najodpowiedniejszego dla siebie silnika zaburtowego. Wybór powinien być dobrze przemyślany, gdyż trafnie wybrany silnik jest kluczowym aspektem przyjemnej przygody z wodą. Jakie parametry silnika, oprócz mocy, należy uwzględnić? Długość kolumny, rodzaj sterowania i rozruchu, wydajność układu ładowania akumulatora, śruby napędowe (więcej praktycznych porad).

Sezon wakacyjno-urlopowy to okres wzmożonej czujności służb ratowniczych na kąpieliskach  strzegących bezpieczeństwa wczasowiczów. W akcjach ratowniczych, w których stawką jest zdrowie i życie liczą się umiejętności służb, czas oraz szybka łódź z niezawodnym silnikiem zaburtowym. Służbom prowadzącym akcje ratownicze na akwenach wodnych, a także ewakuacje ludzi oraz inwentarza podczas powodzi, służbom wykonującym  nurkowe prace poszukiwawcze czy zapewniającym szkolenie kadr ratowniczych proponujemy łodzie aluminiowe i łodzie hybrydowe oraz silniki zaburtowe właściwie dobrane do łodzi.

Z początkiem czerwca rozpoczął się sezon na łowienie sandaczy w zbiornikach zaporowych. W długi czerwcowy weekend z pewnością wielu miłośników wędkowania zmierzy się właśnie z tą kapryśną rybą. Podstawową sprawą w łowieniu sandacza w zbiornikach zaporowych jest szybkie namierzenie łowiska.

Biel – kolor klasycznej elegancji. Dla wielu miłośników wodnej rekreacji i łodzi motorowodnych estetyka, design oraz spójność linii kolorystycznej silnika zaburtowego z jednostką pływającą są równie istotne co innowacyjne rozwiązania techniczne. Honda spełnia marzenia, dlatego w bieżącym sezonie proponujemy najnowsze 24-zaworowe silniki V6 ze sterowaniem Drive By Wire (DBW - system sterowania bez cięgien) BF 200 D XCDU/BF 200 D XDU, BF 225 D XCDU/BF 225 D XDU oraz BF 250 D XCDU/BF 250 D XDU właśnie w kolorze idealnej bieli. Silniki V6 to najnowsze i najbardziej zaawansowane technicznie silniki zaburtowe Honda z kolektorami dolotowymi powietrza zmiennej długości. Są przeznaczone do wieloletniego użytkowania w ekstremalnych warunkach. 

Na początku czerwca br. wprowadzony będzie kolejny etap łagodzenia restrykcji związanych z sytuacją epidemiczną. Zatem oficjalnie możemy planować i realizować motorowodniackie oraz wędkarskie pasje. Przed nami całe lato i wiele długich dni, podczas których można realizować swoje ulubione formy rekreacji. Miłośnikom samotnych wypraw i tym, którzy najlepiej się czują na małych łodziach w kameralnym towarzystwie proponujemy najmniejsze silniki zaburtowe Honda: BF 2,3 oraz rodzinę BF 4/5/6.

Funkcja dostępna w modelach od BF 40 do BF 150 oraz BF 175 / BF 200 / BF 225 / BF 250 w wersjach z oznaczeniem DBW.
Trolling – pojęcie doskonale znane miłośnikom wędkarstwa oznacza sposób połowu ryb, która polega na ciągnięciu przynęty za łodzią. Rozpowszechniony na świecie, w Polsce zyskuje popularność (niegdyś łowienie na tzw. dorożkę było zakazane). Trolling jest stosowany przez rybaków i w wędkarstwie rekreacyjnym. Ponieważ trolling polega na powolnym poruszaniu się łodzi, warto mieć silnik zaburtowy Honda wyposażony w tą użyteczną funkcję.

Wszystkie manetki zdalnego sterowania Honda wyróżniają się przede wszystkim dopracowanym, ergonomicznym kształtem zwiększającym komfort sterowania łodzią. Ujmują także  eleganckim designem, który zadowoli najbardziej wymagających motorowodniaków zwracających uwagę na każdy szczegół.

Sezon wędkarski nabiera tempa i z większą swobodą można planować kolejne wypady z wędką. Do portów powraca ruch łodzi motorowodnych, najwytrwalsi wędkarze pojawiają się już na brzegach, zakończył się okres ochronny szczupaka. Miłośnicy wędkarstwa morskiego i z adrenaliną już szykują sprzęt w oczekiwaniu na ocieplenie i szczyt  sezonu połowu belony, która w maju i czerwcu pojawia się licznie w przybrzeżnych wodach  Bałtyku – zwłaszcza w Zatoce Puckiej.

„Przedwiośnie” sezonu dla wodniaków przypadło na trudne czasy, co nie znaczy, że marzenia należy odłożyć na bok. Marzenia są w zasięgu ręki, a my specjalnie dla Was przygotowaliśmy Wielką Falę Promocji na silniki zaburtowe Honda! Czy warto się z nią zapoznać? Zapraszamy, bo nigdzie indziej nie znajdziecie silników zaburtowych o renomowanej niezawodności tej mocy nawet w zbliżonych cenach.

Z początkiem maja rozpoczyna się tradycyjny sezon wędkarski i wraz z zakończeniem okresu ochronnego szczupaków, wędkarze ruszają na połowy. Pogoda raczej  nie zatrzyma miłośników wędkarstwa, ale sukes połowów zależy od zasobności wybranego zbiornika wodnego, zapasu i jakości przynęty, sprzętu i sposobu dotarcia do łowisk. W tym okresie raczej nie połapiemy w szkierach i nie powalczymy z wielkim sumem z Ebro.To co mamy, to piękne polskie rzeki i jeziora. Może trzeba wrócić do korzeni?

Od początku marca do końca 2020 roku maszyny ogrodnicze, robot koszący Honda Miimo, agregaty prądotwórcze, Jackery,  motopompy i silniki zaburtowe dostępne w naszej Autoryzowanej Sieci Sprzedaży objęte są wygodnym i korzystnym dla kupującego systemem ratalnym 0% - bez prowizji, bez wpłaty wstępnej i bez odsetek!

Standardowe manetki boczne - zewnętrzne (zawarte w cenie wybranych modeli silników)
Łatwe sterowanie łodzią motorowodną jest praktycznie najważniejszym aspektem bezpiecznego pływania, zwłaszcza przy rozwijaniu dużych prędkości. Kompletując motorówkę i silnik zaburtowy Honda należy również starannie dobrać manetki zdalnego sterowania.

Już są! Miło nam poinformować, że nasza oferta powiększyła się o silniki z systemem sterowania przepustnicą gazu i biegów niewymagającą zastosowania cięgien tzw. Drive By Wire (DBW). Rozwiązanie to jest dostępne w silnikach BF 175 / 200 / 225 / 250. System ten umożliwia uproszczony montaż oraz, co najważniejsze, rozbudowę pokładowego systemu komunikacji NMEA 2000 umożliwiającą współpracę wielu innych akcesoriów.

Już wkrótce silniki V6 o mocy 200/225/250 KM w kolorze białym

Z końcem bieżącego roku w naszej ofercie będą dostępne najnowsze wersje silników zaburtowych Honda BF 200, BF 225 i BF 250 DBW w dwóch opcjach kolorystycznych: srebrne i białe. Czy kolor ma znaczenie? Dla wielu, estetyka, design i spójność linii kolorystycznej z jednostką pływającą są równie istotne co innowacyjne rozwiązania techniczne. A liczy się 100% zadowolenie z posiadanej łodzi motorowodnej!

Honda BF15 DH

Silnik zaburtowy Honda BF 15  - moc maks. 15 KM – zajął 1. miejsce ex aequo z silnikiem Mercury F15MH w teście przeprowadzonym przez „boote Magazine” – jedno z najważniejszych w Europie czasopism w branży żeglarskiej i łodzi motorowych.

Miło nam poinformować, że na przyszły sezon wprowadzamy do oferty silniki z systemem sterowania bez cięgien tzw. Drive By Wire (DBW). Od końca tego roku dostępne będą modele o mocach 175, 200, 225 i 250 KM. Na tym nie koniec dobrych wiadomości – silniki BF200, BF225 i BF250 będzie można zamówić w kolorze białym!

Lato trwa. Do zamknięcia sezonu na wodzie jeszcze daleko. Jeśli pływasz na różnych akwenach, masz jednostkę pływającą o długości 2,7 do 8,5 m i planujesz zakup nowego silnika – rozważ przenośny, niezawodny 4-suwowy silnik zaburtowy Honda BF 20. W naszej ofercie znajdziesz szeroki  wybór aż 16 wersji  tego silnika: BF 20 DK2 SHU / LHU z rozrusznikiem ręcznym oraz wersje SHSU / LHSU / SRU / LRU z bardzo wygodnym rozrusznikiem elektrycznym i ręcznym. Ich bardzo mocna przekladnia jest przystosowana do pracy z czterołopatowymi śrubami Power Thrust.

30 czerwca 2019r. z przyjemnością wręczyliśmy nasze nagrody zwycięzcom XIII Mistrzostw Polski Ochotniczych Straży Pożarnych w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym. Mistrz Polski 2019 w Klasyfikacji Generalnej – załoga OSP Licheń Stary, woj. wielkopolskie – otrzymała silnik zaburtowy Honda BF 20 LHU, najlepsza załoga na silniku Honda – OSP Krzywiń, woj. wielkopolskie – otrzymała agregat prądotwórczy Honda EU22i, a zwycięzcy naszej Konkurencji Specjalnej Water Fighters – OSP Dobrzyków, woj. mazowieckie, oraz Najlepsza Załoga Kobieca Mistrzostw – OSP Licheń Stary "MALINY", w nagrodę za świetne wyniki otrzymali elektryczną pompę zatapialną ze stali nierdzewnej Aries Pump WA BEST ONE MA.

Już za tydzień, 28 czerwca 2019r., zaczynają się Mistrzostwa Polski OSP w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym. Wraz z organizatorem Mistrzostw, Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz załogami strażaków-ratowników, którzy licznie zjadą z całej Polski, serdecznie wszystkich zapraszamy do Lichenia Starego na to wyjątkowe, sportowe wydarzenie i do kibicowania strażakom ochotnikom, którzy zawsze jako pierwsi są w miejscach zdarzeń i jako pierwsi niosą pomoc.

Oferta

OKAZJE Z OUTLETU HM:

 • SILNIK HONDA BF 135 AK2 LU

  Kolumna L – pawęż 508 mm.

  Fabrycznie nowy rok produkcji 2019, w oryginalnym opakowaniu. Możliwość zamówienia i odbioru u dowolnego Dealera Honda Marine.
  Koszt wysyłki firmą kurierską wynosi 200,00 netto / 246,00 brutto. 

  Cena zawiera: komplet pięciu białych zegarów (obrotomierz z licznikiem motogodzin, prędkościomierz, wskaźnik trymu, napięcia, poziomu paliwa, boczną manetkę zewnętrzną, śrubę aluminiową.

  Cena wyprzedażowa: 49 900,00 zł. brutto

  SILNIK HONDA BF 135 AK2 XU

  Kolumna o długości X – pawęż 635 mm.

  Fabrycznie nowy rok produkcji 2019, w oryginalnym opakowaniu. Możliwość zamówienia i odbioru u dowolnego Dealera Honda Marine.
  Koszt wysyłki firmą kurierską wynosi 200,00 netto / 246,00 brutto. 

  Cena zawiera: komplet pięciu białych zegarów (obrotomierz z licznikiem motogodzin, prędkościomierz, wskaźnik trymu, napięcia, poziomu paliwa, boczną manetkę zewnętrzną, śrubę aluminiową.

  Cena wyprzedażowa: 49 900,00 zł. brutto

S5 Box