Aktualności

Aktualności

Poland Boat Show 2023

W dniach 19 – 22 października 2023 r. serdecznie zapraszamy na stoisko E 3.40 na Międzynarodowych Targach Jachtowych, Osprzętu Jachtowego i Sportów Wodnych POLAND BOAT SHOW, które odbędą się w PTAK WARSAW EXPO (Nadarzyn k/Warszawy).

premiera Honda V8 BF 350

W dniach 21-26 września 2023 r. odbyły się prestiżowe Międzynarodowe Targi Genoa Boat Show, które koncern Honda wybrał na miejsce światowej premiery swojego pierwszego silnika zaburtowego V8 z technologią VTEC™ - BF 350.
„Pojawienie się silnika o mocy 350 KM jest przełomowym wydarzeniem dla Honda Marine. Dzięki naszej precyzji i nieustannemu dążeniu do innowacyjnych rozwiązań, silnik ten odzwierciedla zaangażowanie Hondy w spełnianie marzeń naszych klientów.” Katsuhisa Okuda, Dyrektor naczelny i prezes, Honda Motor Europe.

Oferta na sezon 2023

Sezon motorowodny „wchodzi na wyższe obroty”, ale najlepsze miesiące do realizacji swoich pasji wodnych w tym roku jeszcze przed nami. Jeszcze jest czas na skompletowanie nowej łodzi z silnikiem zaburtowym czy na wymianę silnika na nowy, inny model. W ofercie Honda Marine 2023 jest w czym wybierać! Prawie 130 modeli silników zaburtowych, pontony składane honWave, łodzie Mazury, łodzie dla służb.

Wiosenne wędkowanie, nadchodzące cieplejsze weekendy, a w dalszej perspektywie majówka i wakacje, to kolejne okazje do spędzania czasu na wodzie. Przed pierwszym wodowaniem warto dobrze się do tego przygotować - sprawdzona łódź i sprawny technicznie silnik to podstawowy warunek udanego i bezstresowego wypoczynku przez cały sezon. I jeśli silnik nie był poddany przeglądowi technicznemu na jesieni, jak to jest zalecane, należy to wykonać wiosną. Warto zatem zarezerwować wizytę w Autoryzowanym Serwisie Honda Marine. Tylko w ten sposób można uniknąć przykrych niespodzianek, które zniweczą Wasze plany, a nie ma nic bardziej irytującego jak awaria silnika pierwszego dnia na wodzie…. 

Sportowy charakter. Rasowy design. Wyścigowe rozwiązania. Jednym słowem: Honda SPORTY WHITE. To najnowsza gama silników zaburtowych Honda nawiązująca do najdoskonalszych motoryzacyjnych rozwiązań technicznych, w tym przede wszystkim do Honda Civic Type R.

Mamy dobrą wiadomość dla użytkowników silników zaburtowych Honda średniej i dużej mocy BF 40/50/60/80/100/115/135/150/175/200/225 i BF 250, które pracują w standardzie komunikacji elektronicznej NMEA 2000®. Właśnie do tych modeli silników Honda Marine dedykowany jest nowy, wielofunkcyjny wyświetlacz cyfrowy wysokiej jakości w formie 7-mio calowego ekranu dotykowego wraz z anteną zewnętrzną GPS.

W styczniu 2023 roku mija kolejny ważny jubileusz w historii naszej firmy. Równo 30 lat temu, w styczniu 1993r., władze Spółki Aries Power Equipment podpisały z Honda Motor Co. umowę dystrybucyjną, na podstawie której Spółka stała się Generalnym Dystrybutorem Maszyn i Urządzeń Honda w Polsce.

Rozpoczęła się kalendarzowa jesień i wraz z nią najlepszy sezon na połów drapieżników. Październik i listopad to czas, w którym szczupaki, sandacze, okonie intensywnie żerują przed nastaniem zimy i jest duża szansa na spotkanie z naprawdę dużym okazem. To również pora na połowy metodą spinningu. Osobników pokaźnych rozmiarów trzeba szukać w jeziorach i dużych zbiornikach wodnych.

Już za tydzień powitamy pierwszy dzień lata, a wkrótce także wakacje, które można przyjemnie i aktywnie spędzić na rodzimych akwenach. Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników motorowodniactwa i wędkowania z łodzi – obniżamy ceny najbardziej popularnych i uniwersalnych w zastosowaniu silników zaburtowych Honda BF 8 i BF 20 z krótką kolumną, czyli BF8DK2 SHU i BF8DK2 SHSU oraz BF20DK2 SHU i BF20DK2 SHSU!

To może być idealny wybór silnika zaburtowego na wymarzone wakacje. Promocja cenowa jest dostępna wyłącznie w Autoryzowanych Centrach Honda Marine. Sprawdź aktualny cennik!

Coraz cieplejsza aura kusi do spędzania czasu nad wodą, a jeszcze lepszą opcją jest odpoczynek na wodzie. Idealnym rozwiązaniem może być ponton HonWave – składany i mobilny zarazem, który wraz z silnikiem zaburtowym Honda może być bardzo wygodną, tańszą alternatywą weekendowych i wakacyjnych motorowodnych pasji. Ponton z silnikiem zaburtowym może się okazać najlepszym rozwiązaniem na rodzinne wakacje na rodzimych akwenach, gdy domowy budżet nie pozwoli na zagraniczne podróże.

Przygotowanie silnika zaburtowego do nowego sezonu to podstawowy warunek udanego wypoczynku nad wodą. Jeżeli silnik nie był poddany przeglądowi technicznemu na jesieni, jak to jest zalecane, należy to wykonać wczesną wiosną. Warto zatem zarezerwować wizytę w Autoryzowanym Serwisie Honda Marine. Tylko w ten sposób można uniknąć przykrych niespodzianek, które zniweczą Wasze plany odpoczynku na łonie natury.

Profesjonalizm, szybkie rozwiązanie problemu i szybkość obsługi to najważniejsze oczekiwania Klientów i na taką jakość usług można liczyć w naszych Autoryzowanych Centrach Honda Marine. Mamy dobrą wiadomość dla motorowodniaków mieszkających i spędzających wolny czas na akwenach Pomorza – mobilny serwis silników zaburtowych Honda.

Dwuletni już prawie okres pandemii COVID-19 nie zahamował popytu na silniki zaburtowe Honda i dziękujemy wszystkim ich użytkownikom za nieustanne zaufanie do ich jakości. Dziękujemy także za cierpliwość w oczekiwaniu na nowe dostawy silników i części zamiennych, która jest wymuszoną konsekwencją sytuacji pandemii, ale ponieważ silniki zaburtowe Honda mają opinię bezawaryjnych, wydłużony czas dostaw części zamiennych nie jest zbytnio dotkliwy.

Z prawdziwą dumą potwierdzamy, że to właśnie w Polsce odbyła się europejska premiera silnika zaburtowego Honda BF 150 DBW (Drive By Wire).

Czas spinningowego polowania na drapieżniki trwa. Jeszcze przed nastaniem zimy, lodu na akwenach, i gdy drapieżniki intensywnie żerują, jest duża szansa na spotkanie z rekordowym okazem sandacza, szczupaka czy okonia. To właśnie jest TA pora na połowy metodą spinningu.

O czym warto pamiętać, gdy wiadomo, że zakończyliśmy już sezon wodniacki i łódka już stoi na lądzie? O przeglądzie technicznym. Już teraz warto skontaktować się z Autoryzowanym Punktem Serwisowym Honda Marine i zarezerwować termin. Później coraz trudniej będzie znaleźć wolny termin!

Tegoroczny sezon motorowodny jeszcze trwa, ale już na jesieni i zimą warto planować kolejny sezon i marzyć o przyszłych motorowodnych, żeglarskich i wędkarskich przyjemnościach. Wybór silnika zaburtowego jest sztuką i wymaga zastanowienia się, zdefiniowania swoich potrzeb, sprawdzenia parametrów technicznych oferty rynkowej. Zapraszamy do naszego nowego poradnika, którego celem jest ułatwienie podjęcia dobrej decyzji i dokonania trafnego wyboru nowego silnika zaburtowego, który spełni wszystkie potrzeby. W „Przewodniku po świecie silników zaburtowych Honda”  prezentujemy naszą ofertę silników Honda według mocy maksymalnej – najważniejszego kryterium wyboru.

Sezon wędkowania w pełni. Rozpoczynający się sierpień to jeszcze czas aktywnego żerowania ryb, zatem połowy mogą być nader udane. Letnia aura i jeszcze długi dzień oferują przyjemne warunki do spędzania czasu na łonie natury i oddawaniu się wędkarskim pasjom, zwłaszcza gdy wędkuje się z łodzi lub pontonu, i gdy po udanych połowach można jeszcze odbyć relaksujący „spacer” po zakątkach akwenu.

Honda BF 80/100, BF 115/135/150 i rodzina silników V6 BF 175/200/225/250 to najwyższa półka silników zaburtowych. Najwyższa półka ze względu na niezawodność, mnogość najnowocześniejszych rozwiązań technicznych, osiągi, komfort - wszystko co zapewnia motorowodniacką adrenalinę i ekstremalną przyjemność prucia fal.

Silniki zaburtowe Honda BF 30, BF 50 i BF 60 są idealnym partnerem dla motorowodniaków potrzebujących niezawodnych przez lata silników do łodzi o długości powyżej 4,2 m – łodzi wędkarskich, turystycznych łodzi motorowych, łodzi hybrydowych, np. BRIG oraz houseboat’ów. Są harmonijnym połączeniem nowoczesności z intuicyjną obsługą, kompaktowej konstrukcji z mocą, a zwiększoną wydajność i osiągi zawdzięczają nowoczesnej konstrukcji i jakości. Miłośnikom motorowodniactwa zapewniają frajdę spędzania czasu na motorowodnych aktywnościach, a służbom ratunkowym, jak OSP – niezawodne i sprawne wykonywanie obowiązków.

Honda BF 8/10/15/20 to rodzina silników zaburtowych o najbardziej uniwersalnym zastosowaniu. Silniki o mocy maksymalnej od 8KM do 20KM, dostępne w wersjach z krótką i długą kolumną stanowią niezawodny napęd łodzi wędkarskich, pontonów i łodzi żaglowych. Istotną zaletą tych silników dla motorowodniaków używających pokładowych odbiorników prądu jest możliwość wyboru wersji seryjnie wyposażonych w wielopolowy, bardzo wydajny układ ładowania akumulatora 6A/12V lub 12A/12V (zależnie od wersji i sposobu rozruchu) oraz w zewnętrzny zbiornik paliwa z linią paliwową o pojemności 12 litrów w cenie silnika.

BF 5/6 o mocy maks. odpowiednio 5/6 KM to popularna rodzina silników zaburtowych Honda stosowana jako napęd łodzi wędkarskich, pontonów, łodzi żaglowych. Jeśli potrzebujecie właśnie jeszcze na bieżący sezon takich niezawodnych silników zaburtowych o kompaktowej konstrukcji zawierającej zaawansowaną technikę, warto się pośpieszyć, bo cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

Naszą propozycją na szybkie wypady wędkarskie z łodzi i przyjemną rekreację na wodzie w każdy weekend jest najmniejszy silnik zaburtowy Honda BF 2,3. Jeszcze teraz w promocyjnej cenie dostępne są 2 modele: BF 2,3 DH SCHU / BF 2,3 DH LCHU!

Najważniejszym parametrem silnika zaburtowego jest jego moc maksymalna. Od niej zależy prawidłowe dostosowanie silnika do łodzi lub pontonu, natomiast moc silnika jak i łódź powinny być dopasowane do formy spędzania czasu na wodzie.

Moc maksymalna 100 KM (przy 5000 - 6000 obr./min.), pojemność skokowa 1496 cm3, najlepszy stosunek mocy do masy, rewolucyjna technologia BLAST, system V-TEC, technologia ECOmo, wielopunktowy, sekwencyjny programowany wtrysk paliwa PGM-FI, Lift Electronic Control, regulator sterowania podczas trollingu, Power Trim & Tilt, spodzina o zmniejszonych oporach hydrodynamicznych, system NEMEA 2000 czy potężny alternator o maksymalnej wydajności prądu ładowania akumulatora 12V/35A (sprawdź w naszym przewodniku technicznym). 

Oferta

OKAZJE Z OUTLETU HM:

  • AKTUALNIE NIE MA ŻADNYCH SILNIKÓW W WYPRZEDAŻY.    Sprawdź aktualną dostępność oraz promocje w cenniku silników

S5 Box