Aktualności

Aktualności

Dwuletni już prawie okres pandemii COVID-19 nie zahamował popytu na silniki zaburtowe Honda i dziękujemy wszystkim ich użytkownikom za nieustanne zaufanie do ich jakości. Dziękujemy także za cierpliwość w oczekiwaniu na nowe dostawy silników i części zamiennych, która jest wymuszoną konsekwencją sytuacji pandemii, ale ponieważ silniki zaburtowe Honda mają opinię bezawaryjnych, wydłużony czas dostaw części zamiennych nie jest zbytnio dotkliwy.

Z prawdziwą dumą potwierdzamy, że to właśnie w Polsce odbyła się europejska premiera silnika zaburtowego Honda BF 150 DBW (Drive By Wire).

Czas spinningowego polowania na drapieżniki trwa. Jeszcze przed nastaniem zimy, lodu na akwenach, i gdy drapieżniki intensywnie żerują, jest duża szansa na spotkanie z rekordowym okazem sandacza, szczupaka czy okonia. To właśnie jest TA pora na połowy metodą spinningu.

O czym warto pamiętać, gdy wiadomo, że zakończyliśmy już sezon wodniacki i łódka już stoi na lądzie? O przeglądzie technicznym. Już teraz warto skontaktować się z Autoryzowanym Punktem Serwisowym Honda Marine i zarezerwować termin. Później coraz trudniej będzie znaleźć wolny termin!

Tegoroczny sezon motorowodny jeszcze trwa, ale już na jesieni i zimą warto planować kolejny sezon i marzyć o przyszłych motorowodnych, żeglarskich i wędkarskich przyjemnościach. Wybór silnika zaburtowego jest sztuką i wymaga zastanowienia się, zdefiniowania swoich potrzeb, sprawdzenia parametrów technicznych oferty rynkowej. Zapraszamy do naszego nowego poradnika, którego celem jest ułatwienie podjęcia dobrej decyzji i dokonania trafnego wyboru nowego silnika zaburtowego, który spełni wszystkie potrzeby. W „Przewodniku po świecie silników zaburtowych Honda”  prezentujemy naszą ofertę silników Honda według mocy maksymalnej – najważniejszego kryterium wyboru.

Sezon wędkowania w pełni. Rozpoczynający się sierpień to jeszcze czas aktywnego żerowania ryb, zatem połowy mogą być nader udane. Letnia aura i jeszcze długi dzień oferują przyjemne warunki do spędzania czasu na łonie natury i oddawaniu się wędkarskim pasjom, zwłaszcza gdy wędkuje się z łodzi lub pontonu, i gdy po udanych połowach można jeszcze odbyć relaksujący „spacer” po zakątkach akwenu.

Szanowni żeglarze i motorowodniacy!
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia salonów naszych Dilerów, w których znajdziecie promocyjne oferty silników Honda. Poniżej aktualne modele, dostępne w ich siedzibach...

Honda BF 80/100, BF 115/135/150 i rodzina silników V6 BF 175/200/225/250 to najwyższa półka silników zaburtowych. Najwyższa półka ze względu na niezawodność, mnogość najnowocześniejszych rozwiązań technicznych, osiągi, komfort - wszystko co zapewnia motorowodniacką adrenalinę i ekstremalną przyjemność prucia fal.

Silniki zaburtowe Honda BF 30, BF 50 i BF 60 są idealnym partnerem dla motorowodniaków potrzebujących niezawodnych przez lata silników do łodzi o długości powyżej 4,2 m – łodzi wędkarskich, turystycznych łodzi motorowych, łodzi hybrydowych, np. BRIG oraz houseboat’ów. Są harmonijnym połączeniem nowoczesności z intuicyjną obsługą, kompaktowej konstrukcji z mocą, a zwiększoną wydajność i osiągi zawdzięczają nowoczesnej konstrukcji i jakości. Miłośnikom motorowodniactwa zapewniają frajdę spędzania czasu na motorowodnych aktywnościach, a służbom ratunkowym, jak OSP – niezawodne i sprawne wykonywanie obowiązków.

Honda BF 8/10/15/20 to rodzina silników zaburtowych o najbardziej uniwersalnym zastosowaniu. Silniki o mocy maksymalnej od 8KM do 20KM, dostępne w wersjach z krótką i długą kolumną stanowią niezawodny napęd łodzi wędkarskich, pontonów i łodzi żaglowych. Istotną zaletą tych silników dla motorowodniaków używających pokładowych odbiorników prądu jest możliwość wyboru wersji seryjnie wyposażonych w wielopolowy, bardzo wydajny układ ładowania akumulatora 6A/12V lub 12A/12V (zależnie od wersji i sposobu rozruchu) oraz w zewnętrzny zbiornik paliwa z linią paliwową o pojemności 12 litrów w cenie silnika.

BF 5/6 o mocy maks. odpowiednio 5/6 KM to popularna rodzina silników zaburtowych Honda stosowana jako napęd łodzi wędkarskich, pontonów, łodzi żaglowych. Jeśli potrzebujecie właśnie jeszcze na bieżący sezon takich niezawodnych silników zaburtowych o kompaktowej konstrukcji zawierającej zaawansowaną technikę, warto się pośpieszyć, bo cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

Naszą propozycją na szybkie wypady wędkarskie z łodzi i przyjemną rekreację na wodzie w każdy weekend jest najmniejszy silnik zaburtowy Honda BF 2,3. Jeszcze teraz w promocyjnej cenie dostępne są 2 modele: BF 2,3 DH SCHU / BF 2,3 DH LCHU!

Najważniejszym parametrem silnika zaburtowego jest jego moc maksymalna. Od niej zależy prawidłowe dostosowanie silnika do łodzi lub pontonu, natomiast moc silnika jak i łódź powinny być dopasowane do formy spędzania czasu na wodzie.

Moc maksymalna 100 KM (przy 5000 - 6000 obr./min.), pojemność skokowa 1496 cm3, najlepszy stosunek mocy do masy, rewolucyjna technologia BLAST, system V-TEC, technologia ECOmo, wielopunktowy, sekwencyjny programowany wtrysk paliwa PGM-FI, Lift Electronic Control, regulator sterowania podczas trollingu, Power Trim & Tilt, spodzina o zmniejszonych oporach hydrodynamicznych, system NEMEA 2000 czy potężny alternator o maksymalnej wydajności prądu ładowania akumulatora 12V/35A (sprawdź w naszym przewodniku technicznym). 

Spędzanie czasu na wodzie przybiera różne formy, od rekreacji, wędkowania po szybkie prucie fal. Posiadanie łodzi nie jest warunkiem koniecznym do realizowania swoich przyjemności i hobby – dla wielu, wygodnym rozwiązaniem jest ponton składany. Lżejszy od łodzi, łatwiejszy w transporcie i przechowywaniu oferuje przede wszystkim możliwość szybkiej organizacji wypadu nad wodę i niższe koszty. Czym się kierować przy zakupie pontonu? W naszym poradniku staramy się odpowiedzieć na podstawowe pytania i wyjaśnić zagadnienia, którym warto poświęcić więcej uwagi.

Honda BF 50 o mocy 50 KM, uznawany za najlepszy silnik zaburtowy w swojej klasie, wyróżnia się najlepszym współczynnikiem mocy do ciężaru. Szukając silnika zaburtowego do swojej łodzi lub pontonu o długości 4 – 5,5 m, sprawdź potencjał BF50!

Jeśli szukasz nowego silnika zaburtowego o jakości bez kompromisów, zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty czterosuwowych silników Honda Marine małej, średniej i dużej mocy oraz do kontaktu z Autoryzowanymi Centrami Honda Marine, w których nasi doświadczeni eksperci służą wszelką pomocą i doradztwem w kwestii trafnego wyboru silnika.

Poszerzamy ofertę o nową serię pontonów HonWave

Na nowy sezon proponujemy poszerzoną ofertę pontonów składanych HonWave! Już od dziś, w naszych Autoryzowanych Centrach Honda Marine dostępne są 2 serie pontonów: HonWave IE – pontony składane z podłogą z usztywnionej maty pneumatycznej oraz HonWave AE – pontony składane z pokładem aluminiowym i pneumatycznym kilem. Proponujemy w sumie 9 modeli pontonów wykonanych z bardzo wytrzymałej powłoki, bezpiecznych, o świetnych parametrach pływalności, łatwych w przygotowaniu do wodnej przygody, łatwych w transporcie i przechowywaniu. Nowa seria pontonów jest wyposażona w wygodne uchwyty na pływakach, a niektóre modele są wyposażone w super praktyczną rolkę dziobową do łatwego i bezpiecznego zakotwiczania pontonu.

Przygotowania do nowego sezonu

Topniejąca pokrywa śnieżna i lodowa, temperatura powietrza szybująca powyżej zera to oczywiste sygnały nadchodzącej wiosny i początku nowego sezonu motorowodnego. Przełom lutego i marca to ostatnia chwila, by na poważnie do tego sezonu się przygotować, czyli sprawdzić sprzęt, w tym łodzie i silniki zaburtowe. Jeśli nie zdążyliście do tej pory wykonać posezonowego przeglądu silników, to warto się pospieszyć i już dziś zarezerwować termin w Autoryzowanym Punkcie Serwisowym

Pontony składane HonWave

Składany ponton wymyślono specjalnie dla miłośników wodnych przygód, którzy chcą wyrwać się z domowych pieleszy na wolność na wodnej fali przy każdej sposobności. Pontony HonWave, o rewelacyjnych parametrach pływalności, są dostosowane do takiego stylu życia - idealne dla wędkarzy, dla amatorów eksploracji jezior, sportów wodnych, nurkowania.

Silnik zaburtowy w atrakcyjnej cenie przed sezonem to wyjątkowa okazja, którą warto wykorzystać i mieć pewność, że o terminie otwarcia sezonu decyduje się indywidualnie. W naszym outlecie proponujemy, oprócz wybranych modeli BF 200/225/250, także silnik małej mocy BF 5 DH LHNU oraz silnik średniej mocy BF 135 AK2 LU.

W styczniu pojawiła się zima, ale wkrótce zaświeci słońce, a wraz z nim nadejdzie ostatnia chwila na przygotowanie łodzi do nowego sezonu. Wymiana silnika zaburtowego, zakup nowego czy też zakup nowej łodzi z wyposażeniem to proces decyzyjny, który warto rozpocząć już teraz, by i sezon rozpocząć zgodnie z własnym życzeniem. W tym roku należy uwzględnić fakt, że wskutek sytuacji epidemicznej, która ogarnęła światową branżę transportowo-logistyczną, należy spodziewać się opóźnień w dostawach nowo wyprodukowanych silników.

Długie zimowe wieczory są doskonałą okazją, by zaplanować kolejny lub pierwszy sezon na wodzie, sprawdzić oferty łodzi, silników i spokojnie dokonać finalnego wyboru. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnych konstrukcji różnych producentów. Silnik zaburtowy musi być dostosowany do łodzi i do potrzeb związanych z jego użytkowaniem. Przede wszystkim należy sprawdzić moc silnika – maksymalną i zalecaną do bezpiecznego użytkowania łodzi oraz należy zwrócić uwagę na długość kolumny, rodzaj sterowania, sposób rozruchu, wydajność układu ładowania akumulatora, śruby napędowe. (porady o wyborze łodzi motorowej, o wyborze silnika).

Tegoroczny sezon wodniacki powoli dobiega końca i warto przygotować silnik zaburtowy do zimowania. Nie czekając do wiosny, gdy Autoryzowane Punkty Serwisowe są intensywnie obciążone nadmiarem zleceń i trudno jest znaleźć wolny termin przeglądu silnika, warto już teraz zaplanować prawidłową konserwację napędu swojej łódki. Posezonowy przegląd techniczny ma tę przewagę nad opcją przedsezonową, że umożliwia wczesną diagnostykę, szybką konserwację i naprawę ewentualnych usterek, łatwą rezerwację wizyty w serwisie i przede wszystkim – sprawny silnik gotów w każdej chwili do nowych wyzwań na wodzie....

Październik i listopad to czas, w którym drapieżne szczupaki, sandacze i okonie intensywnie żerują w celu zwiększenia tkanki tłuszczowej, która jest im potrzebna do przetrwania zimy. Dlatego jesienne wypady na ryby mogą dać wiele satysfakcji, zwłaszcza gdy wśród zdobyczy znajdą się duże okazy.

Oferta

OKAZJE Z OUTLETU HM:

  • AKTUALNIE NIE MA ŻADNYCH SILNIKÓW W WYPRZEDAŻY.    Sprawdź aktualną dostępność oraz promocje w cenniku silników

S5 Box