Aktualności

Przygotowanie silnika zaburtowego do nowego sezonu to podstawowy warunek udanego wypoczynku nad wodą. Jeżeli silnik nie był poddany przeglądowi technicznemu na jesieni, jak to jest zalecane, należy to wykonać wczesną wiosną. Warto zatem zarezerwować wizytę w Autoryzowanym Serwisie Honda Marine. Tylko w ten sposób można uniknąć przykrych niespodzianek, które zniweczą Wasze plany odpoczynku na łonie natury.
Silnik gotowy do nowego sezonu to ten,

 • który po ostatnim użytkowaniu został przepłukany czystą wodą,
 • w którym wymieniono olej silnikowy, olej w przekładni, filtr oleju (w silnikach od 8 do 250 KM), paliwa, sprawdzono wirnik pompy wodnej (nie dotyczy silnika Honda BF 2.3), stan śruby napędowej, anod, świec zapłonowych oraz zadbano o właściwe smarowanie elementów ciernych.
 • Ponadto warto pamiętać, by raz w roku dokonać kontroli rozrządu, wyregulować luz zaworowy, sprawdzić termostat i odpowietrznik skrzyni korbowej.
 • Co 2 lata należy sprawdzać i w razie konieczności wymienić przewody paliwowe, które muszą być wymienione zawsze w przypadku śladów wycieku lub widocznych uszkodzeń. Należy również sprawdzić, a w razie koniczności wyregulować cięgno zmiany biegów.Jakie są najczęstsze zaniedbania? Niewypalone paliwo po zakończeniu poprzedniego sezonu. W takim przypadku z bardzo dużym prawdopodobieństwem pojawią się problemy z nierówną pracą. W skrajnych przypadkach może się to przyczynić nawet do unieruchomienia silnika. Eksploatując silnik należy szczególnie zwrócić uwagę na sposób przechowywania paliwa. Benzyna przechowywana przez kilka miesięcy traci swoje właściwości, a stosowane różnego rodzaju biododatki przyspieszają ten proces. Istotną kwestią jest również w czym paliwo jest przechowywane. Należy je przechowywać tylko i wyłącznie w zbiornikach lub kanistrach przeznaczonych do tego celu. Nie zaleca się jego przechowywania w plastikowych butelkach po napojach czy pojemnikach po płynie do spryskiwaczy samochodowych co bardzo często ma miejsce.

W przypadku przechowywania paliwa w kanistrach metalowych, należy dbać o jakość kanistrów, w których z czasem zachodzą nieuniknione procesy korozji. Powstający na dnie osad, niewidoczny dla oka, może dostać się do gaźnika, zatkać jego dysze i w konsekwencji unieruchomić silnik.Odradzamy samodzielne czyszczenie czy regulacje gaźnika ponieważ czynność ta najczęściej wymaga zastosowania specjalistycznych narzędzi takich jak na przykład myjka ultradźwiękowa. Każdy silnik zaburtowy to poważna inwestycja i warto o niego dbać w sposób profesjonalny. W naszych Autoryzowanych Serwisach Honda Marine zawsze można liczyć na fachową obsługę, profesjonalny przegląd techniczny, prawidłowe przygotowanie silnika do sezonu – wszystko zgodnie ze sztuką i zaleceniami producenta. Gwarantuje to, że Wasz silnik odwdzięczy się niezawodnością.

Zapraszamy do szybkiego rezerwowania wizyt w najbliższym Autoryzowanym Serwisie Honda Marine, by uniknąć długiego oczekiwania na wolny termin tuż przed sezonem! Motorowodniaków z Pomorza zapraszamy również do kontaktu z mobilnym serwisem Honda Marine realizowanym przez naszego partnera w Gdyni. Więcej o mobilnym serwisie Honda Marine Gdynia...

Zapraszamy również do naszego poradnika na temat posezonowego przeglądu technicznego silnika zaburtowego, który zawiera praktyczne wskazówki pomocne w kontekście przygotowań do nowego sezonu.

Oferta

OKAZJE Z OUTLETU HM:

 • Silnik Honda BF8DK2SHU


  Fabrycznie nowy z roku produkcji 2020, w oryginalnym opakowaniu. Możliwość zamówienia i odbioru u dowolnego Dealera Honda Marine.

  Cena wyprzedażowa: 9 265,00 zł. brutto

  Więcej informacji...

  Silnik Honda BF15DK2LHU


  Fabrycznie nowy z roku produkcji 2019, w oryginalnym opakowaniu. Możliwość zamówienia i odbioru u dowolnego Dealera Honda Marine.

  Cena wyprzedażowa: 12 776,00 zł. brutto

  Więcej informacji...

   Sprawdź aktualną dostępność oraz inne promocje w cenniku silników

S5 Box