Aktualności

17 czerwca br. zakończyliśmy XII Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym W Licheniu Starym, w których uczestniczyły 32 załogi z całej Polski. Zawodnicy, oprócz satysfakcji z rywalizacji, walczyli o zwycięskie laury – Puchar Prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP Waldemara Pawlaka, medale, Nagrodę Główną – silnik zaburtowy Honda BF 30 oraz nagrodę w Konkurencji Specjalnej Water Fighters - narzędzie wielofunkcyjne Honda Versatool w konfiguracji: jednostka napędowa z pilarką na wysięgniku, dmuchawą, wykaszarką oraz nożycami do żywopłotu.


Relacje na żywo z Mistrzostw są dostępne na naszym profilu Facebook.

Mistrzami Polski w Klasyfikacji Generalnej nadal pozostaje OSP Licheń Stary I, woj. wielkopolskie. Wicemistrzami Polski są: OSP Opoczno z woj. łódzkiego (2. miejsce) i OSP Licheń Stary (3. miejsce).W Konkurencji Specjalnej Water Fighters, która polegała na niestandardowym zastosowaniu dmuchawy SSBL E z wielofunkcyjnego narzędzia Honda Versatool - poprowadzeniu piłki wg określonej trasy za pomocą dmuchawy – zwyciężyła OSP Kuligów z woj. mazowieckiego, a najlepszymi wśród załóg kobiecych były strażaczki-ratowniczki z OSP Brdów, woj. wielkopolskie.Najlepszą Załogą Kobiecą XII Mistrzostw Polski są „Maliny” strażaczki-ratowniczki z OSP Licheń Stary.Sprawdź wyniki TUTAJ

Jako partner strategiczny Mistrzostw Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym towarzyszymy strażakom-ratownikom od pierwszej edycji Mistrzostw i fundujemy wiele atrakcyjnych nagród w wielu kategoriach. „W tym roku Mistrzom Polski wręczyliśmy 3 cylindrowy silnik zaburtowy Honda BF 30 DK2 LRTU o mocy maksymalnej 30 kM, pojemności skokowej 552 cm3 i w najbogatszej z dostępnych wersji. Silnik ten jest sprawdzonym narzędziem pracy służb ratowniczych i będzie niezawodnym wsparciem dla OSP Licheń Stary podczas akcji podejmowanych na wodzie. Doskonale sprawdza się w przypadku małych i szybkich łodzi, a jednocześnie jest „koniem roboczym” dla łodzi ewakuacyjnych’ – wyjaśnia Paweł Porucznik, Dyrektor Generalny Aries Power Equipment/Honda Marine.      Honda BF 30 jest przeznaczony do napędu pontonów i łodzi, w tym łodzi rekreacyjnych, o optymalnej długości 4 - 5,5 m. Wyposażenie „full” obejmuje rozrusznik elektryczny, i hydrauliczne podnoszenie. Przystosowany do pracy z układem kierowniczym, z manetką zdalnego sterowania, obrotomierzem i wskaźnikiem trymu.

Zwycięzcy Konkurencji Specjalnej Water Fighters - OSP Kuligów z woj. mazowieckiego otrzymali wielofunkcyjne narzędzie Honda Versatool w praktycznej konfiguracji jednostki napędowej łączonej wymiennie wykaszarką, z nożycami do żywopłotu, pilarką, dmuchawą i wysięgnikiem do tych akcesoriów. „Nasza konkurencja specjalna należy do tradycji Mistrzostw. Do każdej edycji przygotowujemy nowy koncept z wyzwaniami wymagającymi skuteczności, precyzji i szybkości działania, refleksu i kreatywności w rozwiązywaniu problemów. W tym roku, poprowadzenie piłki dmuchawą po wyznaczonej trasie, choć nie jest związane bezpośrednio z ratownictwem, to właśnie takich umiejętności wymaga i je rozwija. A nagroda w formie Honda Versatool ułatwi strażakom utrzymywać swoje strażnice oraz najbliższe otoczenie w perfekcyjnym porządku. Na dodatek Honda Versatool jest bardzo łatwe w przechowywaniu i nie zajmie miejsca przeznaczonego na sprzęt ratowniczy.” - mówi  Paweł Porucznik, Dyrektor Generalny Aries Power Equipment/Honda Marine.

Zwycięskiej Załodze Kobiecej – OSP Licheń Stary Garmin Polska ufundował echosondę STRIKER 4 CV z dwuwiązkowym przetwornikiem i z wbudowanym GPS–em, a Najlepszej załodze kobiecej w Kategorii Specjalnej Water Fighetrs, OSP Brdów z woj. wielkopolskiego - echosondę STRIKER PLUS 4z dwuwiązkowym przetwornikiem i z wbudowanym GPS–em.Wszystkim załogom OSP gratulujemy dobrych wyników, a najlepszym – zwycięstwa! Władzom i mieszkańcom Lichenia Starego dziękujemy za życzliwą gościnność!

Oferta

OKAZJE Z OUTLETU HM:

 • Silnik Honda BF8DK2SHU


  Fabrycznie nowy z roku produkcji 2020, w oryginalnym opakowaniu. Możliwość zamówienia i odbioru u dowolnego Dealera Honda Marine.

  Cena wyprzedażowa: 9 265,00 zł. brutto

  Więcej informacji...

  Silnik Honda BF15DK2LHU


  Fabrycznie nowy z roku produkcji 2019, w oryginalnym opakowaniu. Możliwość zamówienia i odbioru u dowolnego Dealera Honda Marine.

  Cena wyprzedażowa: 12 776,00 zł. brutto

  Więcej informacji...

   Sprawdź aktualną dostępność oraz inne promocje w cenniku silników

S5 Box