Aktualności

W tym roku nagrodą główną będzie silnik zaburtowy w najbogatszej z dostępnych wersji - Honda BF 30 DK2 LRTU, sprawdzone narzędzie pracy dla służb i osób zawodowo związanych z wodą, a także niezawodny towarzysz wypraw wodnych.


Wyposażenie silnika: hydrauliczne podnoszenie i trymowanie silnika (Power trim & tilt), rozruch elektryczny, automatyczne ssanie, funkcja ładowania akumulatora 12V / 10A, obrotomierz, wskaźnik pozycji trymu, przenośny zbiornik paliwa o poj. 25 litrów, śruba aluminiowa, z długą kolumną, przeznaczony do pracy z układem kierowniczym, z manetką zdalnego sterowania biegami i gazem.Silnik zaburtowy Honda BF 30, 3 cylindrowy o mocy maksymalnej 30 kM, pojemności skokowej 552 cm3 , z zapłonem cyfrowym PGM-IG (łatwy rozruch w każdych warunkach atmosferycznych, bardzo dobre przyspieszenie i równomierne rozwijanie mocy w całym zakresie obrotów), automatycznym ssaniem, systemem elektronicznej kontroli poziomu oleju, temperatury i obrotów, układem podnoszenia i regulacji silnika Power Trim&Tilt, przenośnym zbiornikiem na paliwo (25l) jest przeznaczony do napędu pontonów i łodzi o optymalnej długości 4 - 5,5 m, jak BRIG EAGLE 340BRIG FALCON 400 i 450 De Luxe i w wersji Sport, Mazury 430 C.

Honda BF 30, posiadając idealny stosunek mocy do wagi zapewnia jednostce pływającej  optymalne osiągi przy zachowaniu bardzo niskich kosztów eksploatacji. Jest zabepieczony wielowarstwową powłoką antykorozyjną, przyjazny dla otoczenia, paliwo oszczędny, wyposażony w rozbudowany układ anod antykorozyjnych oraz układ przepukiwania, które umożliwiają bardzo długą ochronę i eksploatację silnika nawet w warunkach morskich. Trwały, intuicyjny w obsłudze i niezawodny nawet w ekstremalnych warunkach, doskonale sprawdza się w przypadku małych i szybkich łodzi, a jednocześnie jest „koniem roboczym” dla łodzi ewakuacyjnych. Dodatkowo BF 30 posiada układ poduszek ograniczających drgania, wpływających na zwiększenie komfortu obsługi oraz bardzo wydajny, wielopolowy układ ładowania akumulatora 10A umożliwiający zasilanie niezbędnych odbiorników pokładowych.

Jego konstrukcja wykonana z japońską precyzją i zastosowane nowoczesne rozwiązania sprawiają, że Honda BF 30 jest ceniony przez miłośników rekreacji, wypraw i sportów wodnych oraz osoby i służby zawodowo związane z wodą – jest chętnie wykorzystywany przez straż pożarną, wojska inżynieryjne, straże rybackie czy parków narodowych.


Fot. T. Tam

Jako partner strategiczny Mistrzostw Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym, towarzyszymy strażakom-ratownikom od pierwszej edycji Mistrzostw i fundujemy wiele atrakcyjnych nagród w wielu kategoriach, a przede wszystkim Nagrodę Główną oraz nagrodę dla zwycięzców naszej kategorii specjalnej Water Fighters Honda Marine. W tegorocznej edycji Mistrzostw, które odbędą się w Licheniu Starym w dniach 15 – 17 czerwca br. , Nagrodą Główną będzie właśnie silnik zaburtowy Honda BF 30. Natomiast najlepsza załoga OSP w naszej kategorii Water Fighters otrzyma bardzo praktyczne narzędzie wielofunkcyjne Honda Versatool http://www.mojahonda.pl/honda-versatool w konfiguracji: jednostka napędowa z pilarką na wysięgniku, dmuchawą oraz nożycami do żywopłotu.

Jednocześnie zapraszamy, w imieniu organizatora i własnym, na zbliżające się Mistrzostwa, podczas których będzie można obserwować możliwości BF 30 i innych silników zaburtowych Honda w  wykonaniu niektórych załóg OSP startujących w zawodach. W Mistrzostwach biorą udział załogi reprezentujące Ochotnicze Straże Pożarne specjalizujące się w ratownictwie wodnym i powodziowym, dysponujące własnym sprzętem pływającym. Konkurencje takie jak III Podejmowanie zagrożonego przez powódź przy użyciu łodzi motorowej, V Holowanie łodzi wiosłowej łodzią motorową wraz z manewrowaniem i VII Slalom łodzi motorowych są rozgrywane na łodziach motorowych z silnikami do 49 KM (I klasa) i od 50 KM (II klasa).

15 – 17 czerwca 2018r., Licheń Stary. XII Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym. My też tam będziemy, a nasz ekspert od silników zaburtowych, jeden z najlepszych w Polsce, chętnie udzieli wyjaśnień i porad w zakresie wyboru silnika zaburtowego.

Do zobaczenia w Licheniu!

Oferta

OKAZJE Z OUTLETU HM:

 • Silnik Honda BF8DK2SHU


  Fabrycznie nowy z roku produkcji 2020, w oryginalnym opakowaniu. Możliwość zamówienia i odbioru u dowolnego Dealera Honda Marine.

  Cena wyprzedażowa: 9 265,00 zł. brutto

  Więcej informacji...

  Silnik Honda BF15DK2LHU


  Fabrycznie nowy z roku produkcji 2019, w oryginalnym opakowaniu. Możliwość zamówienia i odbioru u dowolnego Dealera Honda Marine.

  Cena wyprzedażowa: 12 776,00 zł. brutto

  Więcej informacji...

   Sprawdź aktualną dostępność oraz inne promocje w cenniku silników

S5 Box