Aktualności

Standardowe manetki boczne - zewnętrzne (zawarte w cenie wybranych modeli silników)
Łatwe sterowanie łodzią motorowodną jest praktycznie najważniejszym aspektem bezpiecznego pływania, zwłaszcza przy rozwijaniu dużych prędkości. Kompletując motorówkę i silnik zaburtowy Honda należy również starannie dobrać manetki zdalnego sterowania.

W naszej ofercie znajduje się bardzo szeroki wybór manetek Honda dostosowanych do różnego typu łodzi.

W przypadku stosunkowo niewielkich łodzi motorowych i silników małej mocy najpopularniejsze są tzw. manetki boczne montowane zewnętrzne. Manetki tego typu zawarte są w cenie silnika, np. BF 8 / 10, BF 15 / 20, BF 30, BF 40 / 50 w modelach posiadających oznaczenie literą R. Są to najczęściej występujące manetki posiadające dwie kontrolki (ciśnienie oleju, temperatura) lub w przypadku silników od BF40 do BF 250 cztery kontrolki (ciśnienie oleju, temperatura, ładowanie akumulatora, chack engine).

Niezależnie od mocy silnika, posiadają stacyjkę, wyłącznik bezpieczeństwa, zabezpieczenie rozruchu silnika przy wrzuconym biegu, tzw. ręczny gaz umożliwiający rozgrzanie silnika w niskich temperaturach oraz alarm dźwiękowy służący do informowania sternika o wystąpienia nieprawidłowości w jego działaniu.

W modelach silników wyposażonych w power tilt, jak BF 15 / BF 20 lub power trim & tilt, jak w pełnej gamie od BF 30 po BF 250, na dźwigni sterowej manetki jest umieszczony przycisk do zdalnego sterowania uniesieniem lub uniesieniem i regulacją kąta trymu silnika.  


Standardowa boczna manetka zewnętrzna


Standardowa boczna manetka zewnętrzna


Przycisk regulacji zdalnym uniesieniem silnika.

W przypadku łodzi, w której nie występuje boczna konsola sterowa, a konsola sterowa zamontowana jest centralnie na pokładzie, w tej standardowej manetce możliwe jest przełożenie dźwigni sterowej o 1800 jak jest to pokazane na poniższych zdjęciach.Oferta

promocja

OKAZJE Z OUTLETU HM:

 • Silnik Honda BF8DK2SHU


  Fabrycznie nowy z roku produkcji 2020, w oryginalnym opakowaniu. Możliwość zamówienia i odbioru u dowolnego Dealera Honda Marine.

  Cena wyprzedażowa: 9 265,00 zł. brutto

  Więcej informacji...

  Silnik Honda BF15DK2LHU


  Fabrycznie nowy z roku produkcji 2019, w oryginalnym opakowaniu. Możliwość zamówienia i odbioru u dowolnego Dealera Honda Marine.

  Cena wyprzedażowa: 12 776,00 zł. brutto

  Więcej informacji...

   Sprawdź aktualną dostępność oraz inne promocje w cenniku silników

S5 Box