Aktualności

Standardowe manetki boczne - zewnętrzne (zawarte w cenie wybranych modeli silników)
Łatwe sterowanie łodzią motorowodną jest praktycznie najważniejszym aspektem bezpiecznego pływania, zwłaszcza przy rozwijaniu dużych prędkości. Kompletując motorówkę i silnik zaburtowy Honda należy również starannie dobrać manetki zdalnego sterowania.

W naszej ofercie znajduje się bardzo szeroki wybór manetek Honda dostosowanych do różnego typu łodzi.

W przypadku stosunkowo niewielkich łodzi motorowych i silników małej mocy najpopularniejsze są tzw. manetki boczne montowane zewnętrzne. Manetki tego typu zawarte są w cenie silnika, np. BF 8 / 10, BF 15 / 20, BF 30, BF 40 / 50 w modelach posiadających oznaczenie literą R. Są to najczęściej występujące manetki posiadające dwie kontrolki (ciśnienie oleju, temperatura) lub w przypadku silników od BF40 do BF 250 cztery kontrolki (ciśnienie oleju, temperatura, ładowanie akumulatora, chack engine).

Niezależnie od mocy silnika, posiadają stacyjkę, wyłącznik bezpieczeństwa, zabezpieczenie rozruchu silnika przy wrzuconym biegu, tzw. ręczny gaz umożliwiający rozgrzanie silnika w niskich temperaturach oraz alarm dźwiękowy służący do informowania sternika o wystąpienia nieprawidłowości w jego działaniu.

W modelach silników wyposażonych w power tilt, jak BF 15 / BF 20 lub power trim & tilt, jak w pełnej gamie od BF 30 po BF 250, na dźwigni sterowej manetki jest umieszczony przycisk do zdalnego sterowania uniesieniem lub uniesieniem i regulacją kąta trymu silnika.  


Standardowa boczna manetka zewnętrzna


Standardowa boczna manetka zewnętrzna


Przycisk regulacji zdalnym uniesieniem silnika.

W przypadku łodzi, w której nie występuje boczna konsola sterowa, a konsola sterowa zamontowana jest centralnie na pokładzie, w tej standardowej manetce możliwe jest przełożenie dźwigni sterowej o 1800 jak jest to pokazane na poniższych zdjęciach.Oferta

OKAZJE Z OUTLETU HM:

 • BF 4 AH LHNU (z długą kolumną)


  Silnik stanowi ekspozycję salonu firmowego dystrybutora Honda Marine w Polsce. Objęty standardową 36 miesięczną gwarancję producenta. Fabrycznie nowy, nie używany bez jakichkolwiek uszkodzeń.

  Silnik dostępny w salonie firmowym Warszawa ul. Puławska 467. Istnieje możliwość odbioru u wybranych Dilerów na terenie kraju.

  Cena wyprzedażowa: 4 790 zł. brutto

  BF40 DK4 LRTU – fabrycznie nowy


  Długa kolumna, boczna manetka zdalnego sterowania, rozrusznik elektryczny, hydrauliczny power trim & tilt, obrotomierz, wskaźnik pozycji trymu, zbiornik paliwa 25 litrów, linia paliwa, śruba aluminiowa.

  Silnik posiada niewielkie uszkodzenia pokrywy (zdjęcia) silnika powstałe w podczas transportu. Silnik dostępny tylko w salonie firmowym Warszawa ul. Puławska 467.

  Cena wyprzedażowa: 26 000,00 zł. brutto   Sprawdź aktualną dostępność oraz inne promocje w cenniku silników

S5 Box