Aktualności

Zużycie paliwa to jeden z najważniejszych parametrów silników zaburtowych. Oznacza mniejsze koszty eksploatacji, zmniejszenie zużycia plaiwa, dłuższą pracę silnika i pokonywanie większych odległości na jednym tankowaniu. Każdy producent silników i silników zaburtowych dąży do udoskonalania swoich technologii, a najlepsze wyniki osiągają silniki zaburtowe Honda dzięki zastosowaniu technologii ECOmo/ Lean Burn Control.


ECOmo/ Lean Burn Control

ECOmo/ Lean Burn Control to system optymalizacji zmiennego składu mieszanki paliwowo-powietrznej w zależności od stopnia obciążenia silnika. To tryb, w który przechodzi silnik w trakcie pracy przy niewielkim obciążeniu, np. w przypadku płynięcia ze stałą prędkością lub spokojnego zwiększania pędkości łodzi płynącej w ślizgu. Został opracowany przez Honda podczas Światowego Kryzysu Paliwowego i zastosowany po raz pierwszy w BF 40 i BF 50 w 2008r. W Lean Burn Control zastosowano czujnik tlenu, który dostosowuje zużycie paliwa na podstawie poziomu tlenu, co optymalizuje efektywność spalania. Zabezpiecza również silnik przeciwko spalaniu stukowemu. W połączeniu z unikalną technologią Honda PGM-FI™ oraz BLAST™, uzyskano bardzo wysoką wydajność silników przy jednoczesnym obniżeniu zużycia paliwa i poziomu emisji spalin. Potwierdzeniem tego są testy BF 350 przeprowadzone przez ekspertów Boating Magazine, którzy właśnie na zużycie paliwa zwrócili szczególną uwagę. Podczas płynięcia ze stałą prędkością lub spokojnego zwiększania prędkości łodzi płynącej w ślizgu, BF 350 zużywa do nawet 20% mniej paliwa niż inne silniki zaburtowe w tej klasie.

W technologię Lean Burn Control wyposażone są silniki:
BF40, BF60, BF60, BF80, BF100, BF115, BF135, BF150, BF175, BF200, BF 225, BF250 i BF350.

Więcej informacji o innowacyjnych rozwiązaniach silników zaburtowych Hnda Marine uzyskacie bezpośrednio w naszych Autoryzowanych Centrach Honda Marine, gdzie wszelką poradą i wiedzą techniczną służą nasi eksperci i pasjonaci motorowodniactwa. A wśród nich są doświadczeni praktycy z mistrzowskimi tytułami, jak Marcin Zieliński prowadzący „PERFORMANCE MARINE” w Szczecinie - wielokrotny medalista Mistrzostw Świata, trzykrotny Mistrz Europy i siedmiokrotny Mistrz Polski w sporcie motorowodnym oraz związany z żeglarstwem od najmłodszych lat Łukasz Lesiński, właściciel gdańskiej firmy HLC będącej Autoryzowanym Partnerem Honda Marine - Mistrz Polski 2019 w klasie Finn, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w klasie Star i Finn, członek Kadry Narodowej Polskiego Związku Żeglarskiego.

W Autoryzowanych Centrach Honda Marine możecie liczyć na wyjątkowo fachową obsługę sprzedażową – doradztwo przy zakupie silnika zaburtowego Honda do konkretnej łodzi, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny silników z natychmiastowym dostępem do części zamiennych. Honda Marine Gdynia dodatkowo od kilku lat zapewnia serwis mobilny na terenie Pomorza. Warto również właśnie u naszych fachowców Honda Marine przygotować silnik zaburtowy Honda do nowego sezonu.

Sprawdź naszą „Check list” przygotowania silnika zaburtowego do sezonu. 

Oferta

promocja

OKAZJE Z OUTLETU HM:

 • Silnik Honda BF8DK2SHU


  Fabrycznie nowy z roku produkcji 2020, w oryginalnym opakowaniu. Możliwość zamówienia i odbioru u dowolnego Dealera Honda Marine.

  Cena wyprzedażowa: 9 265,00 zł. brutto

  Więcej informacji...

  Silnik Honda BF15DK2LHU


  Fabrycznie nowy z roku produkcji 2019, w oryginalnym opakowaniu. Możliwość zamówienia i odbioru u dowolnego Dealera Honda Marine.

  Cena wyprzedażowa: 12 776,00 zł. brutto

  Więcej informacji...

   Sprawdź aktualną dostępność oraz inne promocje w cenniku silników

S5 Box