Aktualności

Honda BF 80/100, BF 115/135/150 i rodzina silników V6 BF 175/200/225/250 to najwyższa półka silników zaburtowych. Najwyższa półka ze względu na niezawodność, mnogość najnowocześniejszych rozwiązań technicznych, osiągi, komfort - wszystko co zapewnia motorowodniacką adrenalinę i ekstremalną przyjemność prucia fal.
Dostępne w wielu różnych wersjach są przeznaczone do napędu łodzi motorowodnych służących do wędkowania, rekreacji oraz będących narzędziem pracy zawodowej związanej z pływaniem po jeziorach, rzekach i morskich wodach przybrzeżnych. Silniki przede wszystkim spełniają ponadnormatywnie restrykcyjne normy emisji spalin. Wyróżniają się świetnymi osiągami, które zawsze są w zasięgu ręki jako efekt mistrzowskiej kombinacji unikalnych rozwiązań, jak np. system BLAST, system ECOmo, system zmiennych faz rozrządu VTEC, elektroniczny układ zapłonu PGM-FI, system Power Thrust. Są również kompatybilne z najnowszymi światowymi osiągnięciami zapewniającymi komfort i bezpieczeństwo użytkowników, a jednym z takich standardów tej grupy silników zaburtowych Honda jest NMEA2000 National Marine Electronics Association – system umożliwiający utworzenie sieci komunikacji pomiędzy urządzeniami elektronicznymi różnych producentów, głównie instrumentów stosowanych w nawigacji morskiej. Dzięki temu rozwiązaniu parametry pracy silnika mogą być wyświetlane na np. ekranie echosondy. NMEA2000 ma wyższą szybkość transmisji danych (250k bitów/sekundę) od rozwiązań starszej generacji co wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa i kultury pływania na łodzi motorowodnej napędzanej silnikiem Honda.Silniki BF 175/ 200/ 225 oraz BF 250 są skonstruowane na bazie 24-zaworowych silników V6 o pojemności 3,5l wykorzystywanych w setkach tysięcy samochodów Honda. Silniki V6 z kolektorami dolotowymi powietrza o zmiennej długości i mocy 175 kM, 200 kM i 225 kM są stosowane na łodziach turystycznych, wędkarskich jak i roboczych. Są również wyposażone w potężny alternator o maksymalnej wydajności prądu ładowania 60A, który umożliwia bardzo wydajne zasilanie licznego osprzętu pokładowego.

Najnowszym i największym silnikiem zaburtowym Honda jest BF 250. To silnik z wyścigowym charakterem przeznaczony dla wyrafinowanych amatorów wędkowania i innych form relaksu na wodzie oraz sportowej adrealiny. Wyposażony jest w szeroki wachlarz nowatorskich rozwiązań, m. in. VTEC, BLAST, ECOmo, PGM-FI oraz innowacyjny na skalę światową system przepływu powietrza DIRECT AIR INTAKE.

Silniki BF 200, BF 225 oraz BF 250 są dostępne w opcji ze sterowaniem cięgnami, a wraz z BF 175 – także w opcji DBW (Drive By Wire - system sterowania przepustnicą gazu i biegów bez zastosowania cięgien) oraz w kolorze srebrnym i białym.

Zapraszamy do salonów naszych autoryzowanych dilerów, w których nasi eksperci udzielą wszelkich szczegółowych informacji o silnikach zaburtowych Honda i doradzą najlepszy wybór silnika do wymarzonej łodzi.

Oferta

OKAZJE Z OUTLETU HM:

 • Silnik Honda BF8DK2SHU


  Fabrycznie nowy z roku produkcji 2020, w oryginalnym opakowaniu. Możliwość zamówienia i odbioru u dowolnego Dealera Honda Marine.

  Cena wyprzedażowa: 9 265,00 zł. brutto

  Więcej informacji...

  Silnik Honda BF15DK2LHU


  Fabrycznie nowy z roku produkcji 2019, w oryginalnym opakowaniu. Możliwość zamówienia i odbioru u dowolnego Dealera Honda Marine.

  Cena wyprzedażowa: 12 776,00 zł. brutto

  Więcej informacji...

   Sprawdź aktualną dostępność oraz inne promocje w cenniku silników

S5 Box