Aktualności

Z dniem 1 stycznia 2024r. benzyna Pb95 będzie zawierać do 10% biokomponentów i będzie oznaczona jako E10. Chcemy Państwa zapewnić, że paliwo E10 można stosować w dystrybuowanych przez nas silnikach zaburtowych Honda BF.Polska będzie od 2024 r. 18. państwem Unii Europejskiej, które wprowadzi na rynek paliw E10. Na czym polega różnica? Dotychczas dostępna benzyna silnikowa E5 o liczbie oktanowej 95 zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów, czyli bioetanolu. Benzyna E10 natomiast zawiera maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów i jest dopuszczalna w stosowaniu wyżej wymienionych silnikach Honda.

Silniki Honda były i są projektowane i produkowane z myślą o przyszłości – od przynajmniej 25 lat są przystosowane do E10. Zachowują wydajność przy użyciu benzyny zawierającej od 0 do 10% etanolu. Nie jest natomiast rekomendowane stosowanie paliwa o większej zawartości etanolu  niż 10% lub metanolu 5%, ponieważ może to spowodować problemy z rozruchem lub/i pracą silnika, a uszkodzenia silnika lub jego dysfunkcja spowodowane zastosowaniem niewłaściwego paliwa (zawartość etanolu powyżej 10%) nie są objęte gwarancją.

Informacje na temat właściwego paliwa zawarte są w aktualnych instrukcjach obsługi silników zaburtowych Honda w sekcji dotyczącej paliwa w rozdziale PRZECHOWYWANIE SILNIKA.


Nie mniej ważne od rodzaju paliwa jest przestrzeganie zasad wpływających na jego jakość i na działanie silnika zaburtowego.

 • Nie wolno stosować zwietrzałej benzyny. Zatem nie warto kupować większej ilości paliwa, która nie będzie zużyta w ciągu 6 tygodni.
 • W przypadku przechowywania silnika dłużej niż miesiąc, należy opróżnić zbiornik paliwa przez separator jak np. w BF 50 czy gaźnik w przypadku silników gaźnikowych BF 8/ BF 10, BF 15/ BF 20. Uruchomienie silnika na starej, przeterminowanej lub zanieczyszczonej benzynie może spowodować poważne uszkodzenia, a w konsekwencji bardzo kosztowne w naprawie, uszkodzenie silnika.
 • Nie wolno stosować mieszanki paliwowo-olejowej.
 • Warto korzystać z zaufanej stacji paliw cieszącej się reputacją producenta wysokiej jakości paliwa.


Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z zaleceniami mechaników dotyczącymi posezonowej konserwacji silników zaburtowych i przechowywania w poradniku „Posezonowa obsługa silnika zaburtowego”.Zachęcamy również do przeczytania instrukcji obsługi posiadanego silnika zaburtowego Honda, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości czy problemów zawsze możecie Państwo liczyć na pomoc naszych Autoryzowanych Serwisów Honda Marine, do których kontakty znajdują się zakładce „Gdzie kupić”

Oferta

promocja

OKAZJE Z OUTLETU HM:

 • Silnik Honda BF8DK2SHU


  Fabrycznie nowy z roku produkcji 2020, w oryginalnym opakowaniu. Możliwość zamówienia i odbioru u dowolnego Dealera Honda Marine.

  Cena wyprzedażowa: 9 265,00 zł. brutto

  Więcej informacji...

  Silnik Honda BF15DK2LHU


  Fabrycznie nowy z roku produkcji 2019, w oryginalnym opakowaniu. Możliwość zamówienia i odbioru u dowolnego Dealera Honda Marine.

  Cena wyprzedażowa: 12 776,00 zł. brutto

  Więcej informacji...

   Sprawdź aktualną dostępność oraz inne promocje w cenniku silników

S5 Box