Aktualności

Honda BF 8/10/15/20 to rodzina silników zaburtowych o najbardziej uniwersalnym zastosowaniu. Silniki o mocy maksymalnej od 8KM do 20KM, dostępne w wersjach z krótką i długą kolumną stanowią niezawodny napęd łodzi wędkarskich, pontonów i łodzi żaglowych. Istotną zaletą tych silników dla motorowodniaków używających pokładowych odbiorników prądu jest możliwość wyboru wersji seryjnie wyposażonych w wielopolowy, bardzo wydajny układ ładowania akumulatora 6A/12V lub 12A/12V (zależnie od wersji i sposobu rozruchu) oraz w zewnętrzny zbiornik paliwa z linią paliwową o pojemności 12 litrów w cenie silnika.Charakterystyki tych układów ładowania są najlepsze w tej klasie silników i z uwagi na budowę umożliwiają osiąganie bardzo wysokich prądów ładowania akumulatora zbliżoną do wartości maksymalnych nawet już przy prędkościach marszowych łodzi. Jest to istotne, ponieważ przez większy okres pracy silnika jest on eksploatowany w zakresie wolnych lub średnich obrotów. Silniki konkurencyjne, istotne wartości osiągają głównie dopiero przy masymalnych obrotach, a więc i maksymalnych prędkościach pływania.

BF 8/10 i BF 15/20 dostępne są także w wersji ze sterowaniem rumplem lub manetką zdalnego sterowania (w cenie silnika). BF 15/20 w wersjach ze zdalnym sterowaniem posiadają manetkę w komplecie i są wyposażone dodatkowo w alarm dźwiękowy układów zabezpieczających silnik przed uszkodzeniem. W grupie 18 wersji BF 20 warto zwrócić uwagę na BF DK2 LHGU wyposażony w gazowy siłownik wspomagający podnoszenie na płyciznach.Na szczególną uwagę zasługuje Honda BF 15, który został poddany, wraz z 5 silnikami konkurencyjnych marek o mocy maks. 15KM, bardzo dokładnym testom przez redakcję renomowanego magazynu „boote Magazine”. Wyniki potwierdzają wyjątkowość konstrukcji silników zaburtowych Honda – BF 15 zajął 1. miejsce ex aequo z silnikiem Mercury F15MH, a w kategorii „prędkość” okazał się bezkonkurencyjny. Zobacz relacje z testu (w j. niemieckim)


Właścicielom cięższych łodzi wypornościowych jak na przykład łodzie żaglowe lub houseboty, przy wyborze silnika z rodziny BF 8/10/15/20 rekomendowane są modele z oznaczeniem Power Thrust, w których oprócz seryjnie zamontowanej uniwersalnej śruby napędowej dostępna jest w pakiecie dodatkowa śruba uciągowa zapewniająca przyrost uciągu o 15 % przy pływaniu w przód i 60 % na biegu wstecznym.

Przygotowując się do wakacyjnego sezonu i szukając najlepszego silnika zaburtowego do swojej łodzi sprawdź potencjał Honda BF8/10/15/20, ponieważ być może jeden z nich spełnia wszystkie Twoje oczekiwania! Zapraszamy do Autoryzowanych Centrów Honda Marine, gdzie nasi fachowcy doradzą jak najlepszy wybór, a wszystkie silniki można nabyć w 10/20 ratach 0% - bez prowizji, bez wpłaty wstępnej i bez odsetek! W Autoryzowanych Centrach Honda Marine dostępne są również pontony składane HonWave o parametrach kompatybilnych z BF 8/10/15/20.

Oferta

OKAZJE Z OUTLETU HM:

 • Silnik Honda BF8DK2SHU


  Fabrycznie nowy z roku produkcji 2020, w oryginalnym opakowaniu. Możliwość zamówienia i odbioru u dowolnego Dealera Honda Marine.

  Cena wyprzedażowa: 9 265,00 zł. brutto

  Więcej informacji...

  Silnik Honda BF15DK2LHU


  Fabrycznie nowy z roku produkcji 2019, w oryginalnym opakowaniu. Możliwość zamówienia i odbioru u dowolnego Dealera Honda Marine.

  Cena wyprzedażowa: 12 776,00 zł. brutto

  Więcej informacji...

   Sprawdź aktualną dostępność oraz inne promocje w cenniku silników

S5 Box