Aktualności

Funkcja dostępna w modelach od BF 40 do BF 150 oraz BF 175 / BF 200 / BF 225 / BF 250 w wersjach z oznaczeniem DBW.
Trolling – pojęcie doskonale znane miłośnikom wędkarstwa oznacza sposób połowu ryb, która polega na ciągnięciu przynęty za łodzią. Rozpowszechniony na świecie, w Polsce zyskuje popularność (niegdyś łowienie na tzw. dorożkę było zakazane). Trolling jest stosowany przez rybaków i w wędkarstwie rekreacyjnym. Ponieważ trolling polega na powolnym poruszaniu się łodzi, warto mieć silnik zaburtowy Honda wyposażony w tą użyteczną funkcję.


Funkcja ta, po wrzuceniu biegu naprzód, umożliwia bardzo wygodną i precyzyjną regulację obrotów  w zakresie od najniższych do 1800 obr./min. Regulację wykonuje się przez naciśnięcie przycisku co skutkuje wzrostem lub spadkiem obrotów skokowo co 50 obr./min. Dzięki temu rozwiązaniu wędkarze stosujący metodę trollingu mogą wygodnie dostosować prędkość łodzi do używanej przynęty, jej ciężaru, głębokości i gatunku łowionych ryb. W aktualnie oferowanych modelach silników regulator obrotów może współpracować z każdym rodzajem manetek zdalnego sterowania przeznaczonych do silników Honda od BF 40 do BF 150.Regulator skokowej regulacji obrotów (wyposażenie opcjonalne).


Właściciele łodzi, w których może być zamontowana boczna, zewnętrzna manetka zdalnego sterowania, mogą ją otrzymać z fabrycznie zamontowanym regulatorem obrotów bez dodatkowej opłaty w momencie zakupu silnika.  

 
Boczna manetka zewnętrzna zdalnego sterowania
z fabrycznie wbudowanym regulatorem skokowej regulacji obrotów.
Wyposażenie bez dopłaty w modelach od BF 50DK4 LRTZ do BF 150.W funkcję trollingu (bez dopłaty) są również wyposażone wszystkie manetki zdalnego sterowania przeznaczone do  silników BF 175 / BF 200 / BF 225BF 250 wersjach z oznaczeniem DBW (elektroniczne sterowanie przepustnicą gazu i biegami).

Przykładowa manetka zdalnego sterowania z fabrycznie wbudowanym
regulatorem skokowej regulacji obrotów w modelach silników z oznaczeniem DBW.


Zapraszamy do kontaktu z naszymi Autoryzowanymi Dilerami Honda Marine, którzy fachowo doradzą dobór silnika do łodzi i Waszych oczekiwań. Zapraszamy również do naszego PORADNIKA, w którym wyjaśniamy rozwiązania techniczne silników zaburtowych Honda, rodzaje manetek zdalnego sterowania, jak i porady dla rozpoczynających swoją przygodę z łodzią motorową.

Oferta

OKAZJE Z OUTLETU HM:

  • BF40 DK4 LRTU – fabrycznie nowy


    Długa kolumna, boczna manetka zdalnego sterowania, rozrusznik elektryczny, hydrauliczny power trim & tilt, obrotomierz, wskaźnik pozycji trymu, zbiornik paliwa 25 litrów, linia paliwa, śruba aluminiowa.

    Silnik posiada niewielkie uszkodzenia pokrywy (zdjęcia) silnika powstałe w podczas transportu. Silnik dostępny tylko w salonie firmowym Warszawa ul. Puławska 467.

    Cena wyprzedażowa: 24 000,00 zł. brutto     Sprawdź aktualną dostępność oraz inne promocje w cenniku silników

S5 Box