Aktualności

30 czerwca 2019r. z przyjemnością wręczyliśmy nasze nagrody zwycięzcom XIII Mistrzostw Polski Ochotniczych Straży Pożarnych w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym. Mistrz Polski 2019 w Klasyfikacji Generalnej – załoga OSP Licheń Stary, woj. wielkopolskie – otrzymała silnik zaburtowy Honda BF 20 LHU, najlepsza załoga na silniku Honda – OSP Krzywiń, woj. wielkopolskie – otrzymała agregat prądotwórczy Honda EU22i, a zwycięzcy naszej Konkurencji Specjalnej Water Fighters – OSP Dobrzyków, woj. mazowieckie, oraz Najlepsza Załoga Kobieca Mistrzostw – OSP Licheń Stary "MALINY", w nagrodę za świetne wyniki otrzymali elektryczną pompę zatapialną ze stali nierdzewnej Aries Pump WA BEST ONE MA.Fot. Zbigniew Murawski

Darząc wszystkich strażaków ogromnym szacunkiem za ich pracę, a zwłaszcza strażaków ochotników za ich społeczne zaangażowanie w ratowanie ludzi i mienia, przyjęliśmy rolę Partnera Strategicznego jedynych w swoim rodzaju zawodów sportowych, czyli Mistrzostw Polski OSP w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym już od pierwszej edycji. W Mistrzostwach Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym uczestniczą załogi reprezentujące OSP, specjalizujące się w ratownictwie wodnym i powodziowym, dysponujące własnym sprzętem pływającym. Wydarzenie jest doskonałą okazją dla strażaków-ratowników ochotników do sprawdzenia umiejętności w ostrej rywalizacji i jednocześnie formą intensywnego treningu. Mistrzostwa są również corocznym spotkaniem załóg OSP z całej Polski, podczas którego mogą dzielić się swoimi doświadczeniami.


Fot. Zbigniew Murawski

W tegorocznych Mistrzostwach uczestniczyło 29 załóg OSP, w tym aż 5 załóg kobiecych. Kibicowaliśmy wszystkim zawodnikom, ponieważ wszyscy bez wyjątku z wielkim zaangażowaniem walczyli o jak najlepsze wyniki nie zważając na panujący ekstremalny upał 36 stopni w cieniu.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy udanego startu, a najlepszym załogom – zasłużonego zwycięstwa.

Klasyfikacja Generalna

  1. 1.    Miejsce – Mistrz Polski 2019 - OSP Licheń Stary (woj. wielkopolskie), która utrzymuje ten zaszczytny tytuł od 2010r.!
  2. 2.    Miejsce OSP Krzywiń z woj. wielkopolskiego
  3. 3.    Miejsce OSP Opoczno, woj. łódzkie


Najlepsze Załogi Kobiece

  1. OSP Licheń Stary "MALINY" (wielkopolskie)
  2. OSP Bratian (warmińsko-mazurskie)
  3. OSP Brdów (wielkopolskie)


Zwycięzca Konkurencji Specjalnej Water Fighters Honda Marine - OSP Dobrzyków, woj. mazowieckie.


Z radością wręczyliśmy zwycięzcom nasze nagrody:


Nagroda Główna w Klasyfikacji Generalnej – silnik zaburtowy Honda BF 20 LHU


Fot. Zbigniew Murawski

Załodze OSP Licheń Stary przekazaliśmy sprawdzony w praktyce, niezawodny silnik zaburtowy Honda BF 20 DK2 LHU – jedną z 16 wersji dostępnych w aktualnej ofercie Honda Marine Aries Power Equipment. Jest to nowoczesny, zabepieczony wielowarstwową powłoką antykorozyjną, niezawodny i paliwooszczędny 4-suwowy silnik produkowany w Japonii o mocy maks. 20 KM, pojemności skokowej 350 cm3 i pawęży o wysokości 563 mm. Silnik ten wyróżnia się najlepszym w tej klasie przyspieszeniem w całym zakresie obrotów, niską prędkością trollingu. Wyposażony w innowacyjny, cyfrowy układ zapłonu PGM-IG, zapewnia bardzo dobre przyspieszenie i równomierne rozwijanie mocy w całym zakresie. Komfort użytkowania zwiększa wahadłowy system niwelacji drgań oraz system monitorowania ciśnienia oleju i temperatury, który w przypadku nieprawidłoowości automatycznie ogranicza obroty lub wyłącza silnik, ograniczając poważne awarie.
        

Jednofazowy agregat prądotwórczy EU22i


Fot. Zbigniew Murawski

Załoga OSP Krzywiń, I Wice Mistrz Polski 2019, jako najlepsza załoga startująca z silnikiem Honda, otrzymała agregat prądotwórczy Honda EU22i - cichy, jednofazowy, przenośny (walizkowy) agregat prądotwórczy o mocy maks. 2,2 kW z inwerterową stabilizacją napięcia, który idealnie sprawdza się także na wyposażeniu wozów strażackich. Generuje czysty prąd, bezpieczny dla nawet bardzo czułych na jakość prądu odbiorników elektronicznych. Udoskonalony następca bardzo popularnego EU 20i jest wyposażony w mocniejszy i przyjazny dla środowiska silnik, nową prądnicę, nowy inwerter, dodatkowe kanały wentylacyjne, udoskonalenia zwiększające komfort obsługi, jak większy wlew oleju, osłona linki startera, a przede wszystkim zawór paliwa - zamknięty, powoduje wypalenie paliwa i automatyczne wyłączenie silnika. Pojemny zbiornik paliwa (3,6l) wraz z trybem pracy ekonomicznej (ECO) zapewnia 7h pracy (zależnie od wartości obciążenia).

         
Aries Pump – elektryczna pompa zatapialna ze stali nierdzewnej WA BEST ONE MA


Fot. Zbigniew Murawski

Do puli nagród w tym roku przeznaczyliśmy także nowość w naszej ofercie – elektryczną pompę zatapialną ze stali nierdzewnej WA BEST ONE MA z linii Aries Pump. Pompy przekazaliśmy OSP Licheń Stary „Maliny”, czyli Najlepsza Załoga Kobieca XIII Mistrzostw Polski OSP w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym oraz zwycięzcy naszej Konkurencji specjalnej Water Fighters Honda Marine OSP Dobrzyków z woj. mazowieckiego.


Fot. Zbigniew Murawski

Pompa WA BEST ONE przeznaczona jest do wody zanieczyszczonej i służy do osuszania zalanych pomieszczeń, opróżniania zbiorników wodnych. Dzięki zastosowaniu stali nierdzewnej AISI 304 do budowy układu hydraulicznego, pompa ta lżejsza i bardziej wytrzymała od podobnych pomp żeliwnych. Dodatkowo, jej konstrukcja zyskała większą trwałość, czego efektem jest także wydłużona żywotność pompy oraz ograniczenie kosztów eksploatacji. Ważną w praktyce cechą WA BEST ONE jest fakt, że osusza podtopione pomieszczenia prawie do ostatniej kropli wody co ma ogromne znaczenie dla poszkodowanych osób i przyspiesza proces przywracania danej przestrzeni do ponownego użytkowania.
      
Szczegółowe wyniki XIII Mistrzostw Polski OSP w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym dostępne są na stronie internetowej Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej www.zosprp.pl


Oferta

OKAZJE Z OUTLETU HM:

  • AKTUALNIE NIE MA ŻADNYCH SILNIKÓW W WYPRZEDAŻY.    Sprawdź aktualną dostępność oraz promocje w cenniku silników

S5 Box