Aktualności

W styczniu 2023 roku mija kolejny ważny jubileusz w historii naszej firmy. Równo 30 lat temu, w styczniu 1993r., władze Spółki Aries Power Equipment podpisały z Honda Motor Co. umowę dystrybucyjną, na podstawie której Spółka stała się Generalnym Dystrybutorem Maszyn i Urządzeń Honda w Polsce.
Do 1993 roku urządzenia Honda były dostępne u prywatnych importerów w niewielkich ilościach i bez profesjonalnego, pełnego zaplecza części zamiennych ani serwisu. Okres przekształcania się rynku z formatu PRL-u do warunków wolnego rynku otwierał nowe perspektywy dla przedsiębiorców i inwestorów czego przykładem jest Aries Motor - polsko-japońska spółka założona w 1991 roku, i która w latach 1991-1993, przed powstaniem Honda Poland, była głównym importerem samochodów Honda na polski rynek. Wskutek sukcesu rynkowego Aries Motor i rosnącego zainteresowania rozwiązaniami Honda, narodziła się koncepcja firmy dostarczającej polskim użytkownikom inne produkty Honda z profesjonalną obsługą sprzedażową i posprzedażową. Nowopowstała Spółka Aries Power Equipment stała się wówczas jednym z europejskich Dystrybutorów maszyn i urządzeń Honda.

- Wybór maszyn i urządzeń Honda był podyktowany renomowaną jakością, z której słynie Koncern Honda, a marka należy do najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Oryginalna jakość Honda zapewnia użytkownikom spokój eksploatacji. Dzięki jakości i przestrzeganiu wyśrubowanych standardów, począwszy od koncepcji technicznej aż po produkcję i certyfikację, maszyny i urządzenia Honda są niezawodne i z założenia są przeznaczone do wieloletniego, intensywnego użytkowania pod warunkiem, że użytkownicy przestrzegają zasad prawidłowej eksploatacji. Najlepszym dowodem na długą żywotność urządzeń Honda jest 5-letni okres gwarancji oraz dostępność materiałów eksploatacyjnych i części zamiennych do urządzeń produkowanych nawet od 20 lat i dłużej, a nawet do nieprodukowanych już modeli. - powiedział Paweł Porucznik, Dyrektor Generalny Aries Power Equipment od 1992 roku.

Sprzedaż maszyn i urządzeń Honda jest prowadzona w Polsce przez Sieć Autoryzowanych Dilerów Honda, która liczy obecnie przeszło 150 firm obejmujących cały kraj. Zapewnia to klientom łatwy i powszechny dostęp do produktów Honda. Wieloletnia żywotność urządzeń Honda wymagała także stworzenia w Polsce szerokiej, profesjonalnej sieci Autoryzowanych Punktów Serwisowych, które opiekują się użytkowanymi urządzeniami. Nasze Autoryzowane Serwisy mają stały dostęp do zasobów magazynowych części zamiennych w Centrum Logistycznym Honda w Pniewach koło Poznania. Centrum na bieżąco wspiera obsługę klientów na terenie Polski, w krajach nadbałtyckich i we wschodniej części Niemiec, i nawet problemy w transporcie wywołane sytuacją pandemii COVID-19 nie zakłóciły w znaczący sposób dostępu do oryginalnych części Honda.

Honda Marine

Budując ofertę urządzeń Honda na polski rynek nie mogliśmy pominąć silników zaburtowych Honda. Z roku na rok proponowaliśmy coraz więcej modeli oraz nowości. Rozwijaliśmy także profesjonalną Autoryzowaną Sieć Sprzedaży i Serwisu – Centra Honda Marine, by nasi eksperci byli blisko miłośników wędkowania, sportów motorowodnych, a także służb ratownictwa wodnego. Wszyscy nasi eksperci Honda Marine posiadają wieloletnią praktykę motorowodną, a w gronie naszych Autoryzowanych Partnerów są również doświadczeni praktycy z mistrzowskimi tytułami, jak Marcin Zieliński prowadzący „PERFORMANCE MARINE” w Szczenienie - wielokrotny medalista Mistrzostw Świata, trzykrotny Mistrz Europy i siedmiokrotny Mistrz Polski w sporcie motorowodnym oraz związany z żeglarstwem od najmłodszych lat Łukasz Lesiński, właściciel gdańskiej firmy HLC będącej Autoryzowanym Partnerem Honda Marine - Mistrz Polski 2019 w klasie Finn, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w klasie Star i Finn, członek Kadry Narodowej Polskiego Związku Żeglarskiego.Dziś nasza oferta obejmuje ponad 100 modeli silników zaburtowych o mocy maks. 2,3 KM - 250 KM, w tym silniki ze sterowaniem cięgnami w kolorze srebrnym (BF 115/ 135/ 150/ 200/ 225/ 250) i białym (BF 115/ 135/ 150) oraz silniki DBW – srebrne (BF 150/ 175/ 200/ 225/ 250) i białe (BF 115/ 135/ 150/ 200/ 225/ 250), pontony składane honWave IE z podłogą z usztywnionej maty pneumatycznej i pontony honWave AE z podłogą aluminiową, łodzie hybrydowe BRIG oraz łodzie dla służb.

Silniki zaburtowe Honda są wyposażone, zależnie od modelu, w unikalne i opatentowane rozwiązania techniczne, dzięki którym wyróżniają się bardzo dobrymi osiągami, a także spełniają restrykcyjne normy emisji spalin, które będą obowiązywać w przyszłości, np. system BLAST, system ECOmo system zmiennych faz rozrządu VTEC, elektroniczny układ zapłonu PGM-FI, NMEA2000 umożliwiający tworzenie sieci komunikacji pomiędzy urządzeniami elektronicznymi różnych producentów, głównie instrumentów stosowanych w nawigacji morskiej, system Power Thrust. Wiele silników zaburtowych Honda opiera się na doświadczeniach z produkcji samochodów osobowych. Solidność, niezawodność i jakość tych konstrukcji została potwierdzona w milionach jeżdżących po całym świecie modeli Civic, Accord i Odyssey. Sprawdzone w praktyce technologie wdrożono do silników zaburtowych, np.: system zmiennych faz rozrządu V-TEC czy kolektory dolotowe o zmiennej długości. Te same rozwiązania były uprzednio testowane przez wiele lat na torach Formuły 1.

Niezawodność, bardzo długa żywotność, rentowność eksploatacji, łatwa dostępność części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych nawet do siników zaburtowych wyprodukowanych przed 20 laty to tylko niektóre z atrybutów silników Honda Marine, które przekonały jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej specjalizujące się w ratownictwie wodnym i powodziowym do wyposażania łodzi właśnie w silniki Honda. Aries Power Equipment jest także partnerem strategicznym Mistrzostw Polski OSP w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym od pierwszej edycji i fundatorem Nagrody Głównej w Klasyfikacji Generalnej. Istotą zaś Mistrzostw jest doskonalenie umiejętności strażaków ratowników OSP, ponieważ zawody są formą twardego treningu w rzeczywistych warunkach, natomiast sportowa rywalizacja jeszcze bardziej mobilizuje uczestników do jak najlepszego wykonywania zadań.

Od 30 lat, nieprzerwanie, pracujemy na Państwa zaufanie i staramy się, by wszyscy właściciele łodzi motorowodnych, osoby zawodowo związane z pracą na wodzie czy ratownictwem wodnym, nowi adepci motorowodniactwa znaleźli w naszej ofercie trafny wybór silnika zaburtowego, pontonu, łodzi. Jednocześnie zachęcamy do bliższego poznania proponowanych silników honda Marine, które opisaliśmy dla Państwa wygody według mocy – Przewodnik po świecie silników zaburtowych Honda.Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą maszyn i urządzeń Honda, jak roboty koszące Honda Miimo www.miimo.pl , wielofunkcyjne narzędzie Honda Versatool do kompleksowej pielęgnacji zieleni, glebogryzarki, czterosuwowe kosy spalinowe, kosiarki spalinowe i akumulatorowe, agregaty prądotwórcze, motopompy, silniki Honda, odśnieżarki oraz wszelkie części zamienne i materiały eksploatacyjne, których celem jest maksymalne wydłużanie żywotności Waszych maszyn i urządzeń Honda.

Oferta

promocja

OKAZJE Z OUTLETU HM:

 • Silnik Honda BF8DK2SHU


  Fabrycznie nowy z roku produkcji 2020, w oryginalnym opakowaniu. Możliwość zamówienia i odbioru u dowolnego Dealera Honda Marine.

  Cena wyprzedażowa: 9 265,00 zł. brutto

  Więcej informacji...

  Silnik Honda BF15DK2LHU


  Fabrycznie nowy z roku produkcji 2019, w oryginalnym opakowaniu. Możliwość zamówienia i odbioru u dowolnego Dealera Honda Marine.

  Cena wyprzedażowa: 12 776,00 zł. brutto

  Więcej informacji...

   Sprawdź aktualną dostępność oraz inne promocje w cenniku silników

S5 Box