Aktualności

W dniach od 23 do 25 czerwca br. 35 załóg z całego kraju (w tym 6 kobiecych), rywalizowało ze sobą na Jeziorze Licheńskim w konkurencjach: budowa wału przeciwpowodziowego, wyścig łodzi wiosłowych, holowanie łodzi wiosłowej z łodzią motorową, rzuty ratownicze kołem i rzutką, podejmowanie zagrożonego przez powódź przy użyciu łodzi motorowej, konkurencji specjalnej Waterfighetrs, podejmowanie tonącego z łodzi wiosłowej, slalom łodzi motorowych.

Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym są formą intensywnego szkolenia przygotowującego do sprawnego prowadzenia działań ratowniczych, a ich celem zgodnie z regulaminem jest m.in.:

  1. Sprawdzenie stopnia wyszkolenia Strażaków Ochotników w zakresie ratownictwa wodnego i powodziowego.
  2. Podnoszenie kwalifikacji poprzez rywalizację sportową.
  3. Mobilizowanie do intensywnego szkolenia z zakresu ratownictwa wodnego i powodziowego, zmierzającego do skutecznego prowadzenia akcji ratowniczych.
  4. Wymiana doświadczeń w zakresie akcji ratowniczych oraz zasad bezpieczeństwa na wodzie i nad wodą.
  5. Przekazywanie społeczeństwu zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą.
  6. Integracja środowiska strażackiego z innymi służbami ratownictwa wodnego.
  7. Popularyzacja idei i tradycji strażackich wśród społeczeństwa.W klasyfikacji generalnej zwyciężyły: I miejsce OSP Licheń Stary, II miejsce OSP Opoczno, III miejsce OSP Wilczyn. W konkurencji specjalnej WaterFajters zwyciężyła drużyna z OSP Stołpno Międzyrzecz Podlaski. Serdecznie gratulujemy!Organizatorem Mistrzostw Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym był Związek Ochotniczych Straży Pożarnych i jego oddziały terenowe, Starostwo Powiatowe w Koninie, Gmina Ślesin i OSP Licheń Stary. Patronat honorowy nad mistrzostwami objęli m.in. Prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Waldemar Pawlak i Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej – gen. brygadier. Leszek Suski, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Krzysztof Jurgiel, Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Pan Dariusz Golec, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.Partnerami strategicznymi i niezawodnymi jak co roku byli natomiast: Aries Power Equipment Sp. z o.o. dystrybutor Honda Marine w Polsce, oraz KZPT w Kaliszu.Za wsparcie strażaków ochotników serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, organizatorom, mediom i kibicom. 

Oferta

OKAZJE Z OUTLETU HM:

  • AKTUALNIE NIE MA ŻADNYCH SILNIKÓW W WYPRZEDAŻY.    Sprawdź aktualną dostępność oraz promocje w cenniku silników

S5 Box