Łodzie Hybrydowe
Brig falcon 450 Sport/Red

Brig falcon 450 Sport RedBardzo lekka i mobilna łódź hybrydowa o długości 4,5 metra wyposażona w bardzo estetyczną,  dwuosobową konsolę sterową typu jokey, w którego wnętrzu montowany jest akumulator rozruchowy silnika. Pozostała część odgrodzona przegrodą może być wykorzystana jako podręczny schowek np. na cumy, narzędzia lub inne, niewielkie  akcesoria pokładowe.

Standardowo łódź posiada schowek dziobowy z odpływem wody, uchwyty do holowania i podnośnika, antypoślizgowy pokład z odpływem wody, linki burtowe.

W wersji dla służb najczęściej dostarczany jest z nierdzewnym masztem nawigacyjnym z lampą topową i światłami sektorowymi, które podnoszą bezpieczeństwo załogi w przypadku prowadzenia akcji w warunkach ograniczonej widoczności oraz stanowiące obowiązkowe wyposażenie łodzi w przypadku użytkowania w nocy. Maszt rufowy umożliwia dodatkowo bardzo wygodny montaż koszy mocujących wyposażenie ratunkowe takie jak koło, bojka SP czy rzutka ratunkowa (wyposażenie opcjonalne).

Do jej napędu najczęściej stosowany jest czterosuwowy silnik o mocy 30KM, zapewniający łodzi optymalne osiągi przy jednoczesnym zachowaniu niskich kosztów eksploatacji. Jeżeli niezbędne jest jednak zwiększenie uciągu, przewożenie liczniejszej załogi czy częściej będą prowadzone szybkie akcje ratownicze zalecamy stosowanie silnika o mocy 50 KM.

S5 Box